Golf Tipi’nin galibi Bodrum oldu

Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından birinci kere düzenlenen ve Limak’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen TGF Türkiye Kulüpler Ortası Golf Tipi’nin birinci ayağı Bodrum’da yapıldı.

Ankara Golf Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Ankara Karya Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Tauros Golf Kulübü, 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü ve Kuşadası Golf Kulübü’nün katıldığı tertip, Muhteşem Cins ve 1’inci Cins olarak iki farklı kategoride düzenlendi. TGF Türkiye Kulüpler Ortası Golf Çeşidi 1’inci Ayak karşılaşmasının ikinci raundunun sonunda Üstün Tur’da Serdar Dağıstan, Ali Xiaowei Gong, Murat Keklik, Erol İslamoğlu, Caner Tuna, Hüseyin Boyacı, Hüseyin Demirağ, İsmail Erdoğan ve Barbaros Ökten’den oluşan Bodrum Golf Kulübü toplamda 861 net skorla birinci olarak 12 puanla tepeye çıktı.

Bodrum Golf Kulübü’nün akabinde, Beyhan Goldman Benardete, Baha Telli, Turgay Akbal, Murat Şarsel, Adem Karataş, Claus Lassen, Hasan Akçakayalıoğlu ve Selçuk Çetin’den oluşan Kemer Golf Kulübü toplamda 896 net skorla ikinci olarak 10 puanın, Selim Esemenli, Oğuz Şenol Büyük, Selim Alp, Ercan Özsivri, Hüseyin Alp, Hasan Karagöz, Hakan Özyuvaci, Hasan Gülkaya ve Cavit Yıldız’dan oluşan Klassis Golf Kulübü toplamda 903 net skorla üçüncü olarak 8 puanın sahibi oldu.

Turnuvanın değerli notlarından birisi de Bodrum Golf Kulübü atletlerinden Ali Xiaowei Gong’un, uzunluğu 129 metre olan 3 Parlık 12’nci çukurda “Hole in One” yapması oldu.

EN YÜKSEK PUANI ALAN ÇEŞİT ŞAMPİYONU OLACAK

Birinci Tıp karşılaşmalarının ikinci raundunun sonunda ise Cem Kuran, Eren Baki, Halil Bahçecioğlu, Yakup İçgören, Süleyman Urakov, Nejmettin Kılıç, Damir Urakov ve Sidar Yalçınkaya’dan oluşan Bodrum Golf Kulübü toplamda 426 stableford skorla birinci olarak 10 puanla birinci sırayı aldı. Nursel Başeğmez, Turan Keyifli, Nazlı Akman, Cahit Kızıldel, Yağmur Doğan, Metin Akman, Gülay Dora ve Maria Petrova Amiklioğlu’dan oluşan Ankara Golf Kulübü toplamda 404 stableford skorla ikinci olarak 8 puanın, Devran Yıldırım, Mustafa Türker, Ali Kuş, Yusuf Alirıza Tulpar, Selim Coşkunkan, Mert Yeğinaltay, Ayhan Karaağaç ve Sadık Volkan Biner’den oluşan Tauros Golf Kulübü toplamda 401 stableford skorla üçüncü olurken 6 puanın sahibi oldu.

Oynanan tüm ayaklar sonunda puanlar toplanacak ve bir genel klasman tablosu oluşturulacak. Son ayak oynandıktan sonra en yüksek puanı toplayan grup Cins Şampiyonu olacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Golf Tipi’nin galibi Bodrum oldu için yorumda bulun

    Golf Tipi’nin galibi Bodrum oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Golf Tipi’nin galibi Bodrum oldu için ilk yorumu yapabilirsin.