Göztepe dönem için Rasmus Ankersen’i bekliyor

Spor Toto Harika Lig’de cumartesi günü deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü ile 1-1 berabere kalıp 5 dönemlik macerasının akabinde resmen küme düşen Göztepe artık büsbütün evre süreçlerine odaklandı. Kulüp paylarının çoğunluğunu elinde bulunduran ve geçtiğimiz ay başkanlık dahil tüm vazifelerinden istifa eden Mehmet Sepil’in, Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen’le tekrar görüşme yapacağı öğrenildi. Ankersen, Göztepe’ye talip olduktan sonra iki defa İzmir’e gelmiş; Gürsel Aksel Stadı, Urla Adnan Süvari Tesisleri ve Torbalı’daki altyapı yerini gezmişti. Dönemin ikinci yarısında oynanan Altay derbisini de tribünden takip etmişti Danimarkalı iş insanın önümüzdeki günlerde tekrardan Türkiye’ye geleceği bildirildi.

Futbolun içinden gelip, kurduğu spor yatırım fonu şirketiyle Danimarka’da FC Midtjylland, İngiltere’de Brendford ve Southampton kulüplerini yöneten Ankersen’in Göztepe için çok istekli olduğu kaydedildi. Mehmet Sepil’in de gönlünün kulüp yönetme tecrübesi çok yüksek olan Rasmus Ankersen’den yana olduğu ve tarafların dönem biter bitmez süreçleri resmileştirebileceği kaydedildi. İdarenin kulüp devredilene kadar ise takım yapılanmasına devam etmesi bekleniyor. Daha evvel Ndiaye’yi Shangai Port’a, Nwobodo’yu ise Cincinnati’ye dönem bitmeden satıp gelir elde eden Göztepe’nin Atınç, İrfan Can ve Halil transferinde de kulüplerle görüşmelerini sürdürdüğü tabir edildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Göztepe dönem için Rasmus Ankersen’i bekliyor için yorumda bulun

    Göztepe dönem için Rasmus Ankersen’i bekliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göztepe dönem için Rasmus Ankersen’i bekliyor için ilk yorumu yapabilirsin.