Göztepe efsanesi Fevzi Zemzem son seyahatine uğurlandı

Göztepe ve Türk futbolunun efsane isimlerinden, eski futbolcu ve teknik yönetici Fevzi Zemzem son seyahatine uğurlandı.

Dün 80 yaşında hayatını kaybeden Fevzi Zemzem için evvel saat 11.30’da Gürsel Aksel Stadı’nda merasim düzenlendi. Merasime Konak Belediye Lideri Abdul Batur, Göztepe Lider Vekili Talat Papatya, Göztepe İdare Konseyi Üyesi Can Kestelli, İdari Menajer İlhan Şahin, grup kaptanı Halil Akbunar, eski futbolcular, teknik yöneticiler, taraftarlar ve Fevzi Zemzem’in ailesi katıldı. Gürsel Aksel Stadı’nın ekranlarında, “Göztepe sana minnettar” yazısı yayınlanırken, Zemzem’in de fotoğrafları yer aldı. Zemzem’in tabutuna ise efsane takımın bulunduğu Göztepe atkısı, ‘Fevzi’ yazılı Göztepe forması koyuldu. Duygusal anların yaşandığı merasimde birinci olarak kelam alan Papatya, çok değerli bir kıymeti uğurladıklarını lisana getirdi.

PAPATYA: TARİFSİZ ISTIRAP YAŞIYORUM
Tanımı güç bir keder yaşadığını lisana getiren Papatya, “Fevzi ağabey yalnızca Göztepe’nin değil birebir vakitte Türk futbolunun çok kıymetli bir kıymetidir. Bunun acısını nitekim kalbimizin en derinliklerine kadar hissediyoruz. Bugün yalnızca İzmir’de değil, Türkiye’de gittiğimiz her yerde Fevzi Zemzem, Göztepe deyince akla gelen birinci isimlerden. Yeri cennet olsun. Fevzi Zemzem, Göztepe ile ulusal kadroda attığı gollerle ve çalıştırdığı ekiplerde hayatının her devresinde başarılı oldu. Fevzi Zemzem ayrıyeten hayatının her devresinde Göztepeli olduğundan gurur duymuş bir ağabeyimizdi. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

BATUR: TÜRK FUTBOLUNA BÜYÜK İZ BIRAKTI

Konak Belediye Lideri Abdul Batur Fevzi Zemzem’i asla unutmayacaklarını söyledi. Abdul Batur, “Güzel bir insanı, çok uygun bir futbolcuyu, ‘Buldozer Fevzi’yi’ kaybettik. Hakikaten benim için Fevzi ağabey Göztepeliliğin dışında, futbol anlayışıyla, futbol yorumuyla farklı bir noktadaydı. Stadın açılışında da maçı burada izlerken onun yanına gitmiştim. Bana bu maçı alacağız demişti ve Göztepe Beşiktaş’ı 2-1 yendi. Hastalığından haberim yoktu. İzmir futbolunda, Türk futbolunda nitekim büyük bir iz bırakan ve Göztepe’ye büyük hizmetleri olan bir ağabeyimizi yitirdik. Nevzat ağabey, Halil ağabey ve Ertan ağabeyden sonra Fevzi ağabeyi de kaybetmenin derin kederini yaşıyoruz” dedi.

OĞLU MURAT ZEMZEM’DEN DUYGUSAL KONUŞMA

Fevzi Zemzem’in oğlu Murat Zemzem ise yaptığı konuşmada duygusal anlar yaşadı. Murat Zemzem “Babam dünya yeterlisi bir insandı. Onun oğlu olmak o kadar gurur verici bir şey ki, bin kere olsa ben ondan razıyım. Yeterli bir babaydı ve âlâ bir eşti. Göztepe’yi konutu üzere bilirdi, futbolcu arkadaşlarını da kardeşi üzere bilirdi” tabirlerini kullandı.

Merasimin akabinde Fevzi Zemzem’in tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Zemzem’in cenazesi Alsancak Hocazade Mescidi’nde öğlen namazı sonrası kılınan cenaze namazıyla Üst Narlıdere Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze namazı tıpkı gün hayatını kaybeden kulübün eski yelkencilerinden Suat Özdağ’la yan yana kılındı. Öte yandan cenazeye teknik yönetici Samet Aybaba da katıldı.

MESLEĞİ BAŞARILARLA DOLU

Futbolculuğa 1959 yılında Göztepe’de başlayan Fevzi Zemzem, 11 yıl sarı-kırmızılı formayı giydi. Göztepe’de 144 gol atan ve Buldozer lakabını alan Fevzi Zemzem, kulüpte birçok muvaffakiyet elde etti. Göztepe ile 2 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanan Fevzi Zemzem, 1967-1968 döneminde attığı 19 golle gol hükümdarı oldu. Fevzi Zemzem, 1968-1969’da Göztepe’nin o zamanki ismiyle Fuar Kentleri Kupası şimdiki ismiyle UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finale yükselmesinde büyük hisse sahibi oldu. A Ulusal Kadro’da da 18 maçta 6 gol atan Zemzem, futbolculuk mesleğinin akabinde teknik adamlık vazifelerinde bulundu. Fevzi Zemzem efsane olduğu Göztepe’yi 4 farklı devirde çalıştırmıştı.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Göztepe efsanesi Fevzi Zemzem son seyahatine uğurlandı için yorumda bulun

    Göztepe efsanesi Fevzi Zemzem son seyahatine uğurlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göztepe efsanesi Fevzi Zemzem son seyahatine uğurlandı için ilk yorumu yapabilirsin.