Gülben Ergen itiraz etti, eski eşi Erhan Çelik’in beraat kararı kaldırıldı

Müzikçi Gülben Ergen’in 2017 yılında cep telefonuna hakaret ve tehdit içerikli iletiler attığı savıyla yargılandığı davada eski eşi Erhan Çelik beraat etti. Ergen’in itirazı üzerine mahallî mahkemenin beraat kararı İstinaf Mahkemesi’nce kaldırıldı. İstinaf Mahkemesi, Çelik’in “Hakaret” ve “Tehdit” kabahatlerinden 6 bin lira isimli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Teze nazaran müzikçi Gülben Ergen’in 2017 yılında cep telefonuna farklı numaralardan hakaret ve tehdit içerikli bildiriler gelmeye başladı. Bunun üzerine Gülben Ergen, avukatları Altın Mimir ve Emek Emre aracılığıyla İstanbul Anadolu Başsavcılığına hata duyurusunda bulundu.

Savcılık tarafından yapılan soruşturmada, Ergen’e ileti atan numaraların eski eşi Erhan Çelik’in asistanı Seda Kurtulmuş ile sürücüsü Harun Güçlü olduğu tespit edildi. Bunun üzerine İstanbul Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 

ERHAN ÇELİK: ‘HABERİM YOK’ DEMİŞTİ 
2019 yılında görülen duruşmada savunma yapan sanıklardan Erhan Çelik, gönderilen iletiler nedeniyle asistanı ve sürücüsüne kızdığını, durumdan haberinin olmadığı söz etti.

Sanık Harun Güçlü, tehdit iletisi değil, boşanma süreciyle alakalı teselli edici ileti gönderdiğini belirterek suçlamaları reddetti. Öbür sanık Seda Kurtulmuş ise kızgınlıkla Gülben Ergen’e bildiri gönderdiğini lakin hakaret ve tehdit kastının olmadığını belirtti. 

DAVADAN BERAAT ETTİ
Mahkeme, sanık Erhan Çelik’in kabahatinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına hükmetti. Mahkeme, sanık Harun Güçlü’yü “Kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “Tehdit” ve “Hakaret” kabahatlerinden toplam 6 bin lira isimli para cezasına hükmetti. Öteki sanık Seda Kurtulmuş’un ise “Hakaret” cürmünden bin 500 lira, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” hatasından da 2 ay 15 gün mahpus cezasına karar verildi.

ERGEN, ÇELİK’İN BERAAT KARARINA İTİRAZ ETTİ
Lokal mahkemenin kararına itiraz eden Gülben Ergen, davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne (İstinaf) taşıdı. Ergen, itiraz dilekçesinde olayın bir kurgu olduğunu ve tüm hataların Erhan Çelik tarafından işlendiğini belirtti.

Seda Kurtulmuş tarafından kendisine gönderilen iletilerin aynısının Erhan Çelik’in de ezkaza attığını itiraz dilekçesinde belirten Ergen, mahallî mahkemenin verdiği beraat kararının kaldırılarak Erhan Çelik’in cezalandırılmasını istedi. 

ÇELİK’E 6 BİN LİRA PARA CEZASI 
İstanbul Bölge Asliye Mahkemesi 11. Ceza Dairesi’nde ele alınan belgede, Gülben Ergen’e yönelik “Tehdit ve hakaret” cürümlerini işleyen kişinin Erhan Çelik olduğuna karar verildi.

Sanık Erhan Çelik hakkında verilen beraat kararını kaldıran İstinaf Mahkemesi, Çelik’in “Tehdit” ve “Hakaret” kabahatlerinden 6 bin lira isimli para cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti. Mahkeme Çelik’in bu cezasını kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. 

Mahkeme sanıklardan Seda Kurtulmuş’un “Tehdit” kabahatinin beraatına yönelik yapılan itiraz reddedildi. Fakat Kurtulmuş hakkında Erhan Çelik’in kabahatini üstlendiği anlaşıldığı gerekçesiyle karar katılaştığında, gereğinin takdiri için savcılığa bildirilmesi tarafında karar verildi.
İstinaf Mahkemesi, başka sanık Harun Güçlü’ye ise yalnızca “Tehdit” kabahatinden 500 lira para cezası verilmesine hükmetti.

İDDİANAME 
İstanbul Anadolu Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Seda Kurtulmuş’un Erhan Çelik’in azmettirmesiyle Gülben Ergen’e bildiri gönderdiğini, Harun Güçlü’nün ise aksiyonu tek başına gerçekleştirdiğinin tespit edildiği belirtildi.

İddianamede, şüpheliler Erhan Çelik, asistanı Seda Kurtulmuş ve sürücüsü Harun Güçlü hakkında “Hakaret”, “Tehdit” ve “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” hatalarından cezalandırılmaları talep edildi. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Gülben Ergen itiraz etti, eski eşi Erhan Çelik’in beraat kararı kaldırıldı için yorumda bulun

    Gülben Ergen itiraz etti, eski eşi Erhan Çelik’in beraat kararı kaldırıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gülben Ergen itiraz etti, eski eşi Erhan Çelik’in beraat kararı kaldırıldı için ilk yorumu yapabilirsin.