Gülçin Ergül kaza anını birinci sefer anlattı! ‘Baş etmeyi öğreniyorsunuz’

13 Aralık Pazartesi günü saat 20.15 sıralarında İstanbul-İzmir yolu Susurluk mevkisinde meydana gelen kazada Hepsi kümesinin eski solisti Gülçin Ergül yaralanırken, sevgilisi Erdal Şeyda Lafçı ise araçta sıkışmıştı. Sıhhat takımının yaptığı denetimde Lafçı’nın hayatını kaybettiği belirlenmişti.

Ergül, sıhhat grubunun birinci müdahalesinin akabinde Balıkesir Atatürk Kent Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Erdal Şeyda Lafçı’nın cansız vücudu ise savcılık incelemesinin akabinde Susurluk Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı.

CENAZEYE KATILAMADI

Tedavisi bitmediği için hastanede nezaret altında tutulan Gülçin Ergül, İzmir’de son seyahatine uğurlanan Erdal Şeyda Lafçı’nın cenazesine katılamamıştı.

Yaşananların şokunu atlatamayan ve sevgilisini toprağa veren müzikçi, ruhsal dayanak almaya başlamıştı. Büyük acı yaşayan Ergül’ün psikoloğuyla haftada üç gün görüştüğü ve bu sıkıntı devirde anne ve babasın da müzikçiyi bir an olsun yalnız bırakmadığı öğrenilmişti.

“BİR AY OLMUŞ”

Sevgilisinin vefatından bir ay sonra yürüyüş yaparken karşılaştığı kediyi paylaşan Gülçin Ergül, fotoğrafa, “Bir ay olmuş… Vakit kavramım yok. Ağlayarak yürüyordum, karşıma çıktı” notunu düşmüştü.

“HER ANLATTIĞIMDA BİR DAHA YAŞIYORUM”

Tüm bunların akabinde Gülçin Ergül, kazadan çabucak evvel ve sonra neler yaşadıklarını, Kanal D’de yayınlanan ‘Magazin D Cumartesi’ programında anlattı. Asiye Acar’ın sorularını yanıtlayan ünlü müzikçi, gözyaşlarına boğuldu.

“Bir radyo programı için İstanbul’a gidiyorduk” diyen Ergül, “O gün çok da sevinçli bir günümde değildim yolda çok hoş şeyler konuşmuştuk. Onun çok hoş iltifatları vardı. Onlarla avunuyorum. Bana ‘ben senin kadar uygun bir insan hayal etmek istesem, seni hayal edemem’ demişti. Amaçlarımız için benden kelam istedi” sözlerini kullandı.

“Her şey üç saniyede oldu. Her anlattığımda bir daha yaşıyorum… Birinci devirlerde aklımdan daima o travma anları geçiyordu, ‘her şeyi hakikat yapabildim mi’ diye kendimi sorguluyordum” diye kelamlarına devam eden müzikçi, “Kaza anın biraz öncesini hatırlamıyorum lakin kazadan sonrasını hatırlıyorum. Şok anlarında sakin olmaya çalıştığımı, ambulansları beklediğimizi hatırlıyorum” dedi.

Ergül, “Ben o an hiçbir şey hissetmedim, bir şey olmadığını düşündüm. Yaralandığımı sonradan anladım, kolumda kırık bedenimde dikiş atılması gereken yerler vardı. Etrafımızda bize yardım eden şahıslar vardı. Birinci Erdal’ın ailesine haber verdim” formunda konuştu.

“VEFAT ETTİĞİNİ OLAY YERİNDE ÖĞRENDİM”

Kelamlarına “Dört saat yalnız kaldım, kimi aradım kimlerle konuştum bilmiyorum” diye devam eden ünlü isim, “Erdal’ın vefat ettiğini bana olay yerinde söylediler. Olabildiğince sakin kalmaya çalıştım çok güç anlardı” dedi.

Kaza sonrası olabildiğince kendiyle vakit geçirmeye, meditasyon yapmaya çalıştığını söyleyen Ergül, “Zaman geçtikçe, biten bir imtihan değil bu. Ancak onunla baş etmeyi biraz daha öğreniyorsunuz” diye konuştu.

Müzikçi, “Erdal’dan geri yakalan; sakladığım iki sweatshirt ve parfümü var yanımdalar hep… Profesyonel takviye de alıyorum, konuşmak rahatlatıyor” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Gülçin Ergül kaza anını birinci sefer anlattı! ‘Baş etmeyi öğreniyorsunuz’ için yorumda bulun

    Gülçin Ergül kaza anını birinci sefer anlattı! ‘Baş etmeyi öğreniyorsunuz’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gülçin Ergül kaza anını birinci sefer anlattı! ‘Baş etmeyi öğreniyorsunuz’ için ilk yorumu yapabilirsin.