Güler Işık’ın acı günü! Annesinin vefatını bu türlü duyurdu

Ünlü türkücü Güler Işık, bundan birkaç sene evvel göğsünde bir sertlik ve ağrı hissederek doktora giden Güler Işık’a göğüs kanseri teşhisi konmuştu. Makus haberi alan Işık, hastanede yıkılmış ve kendini yerden yere attığını söylemişti.

Geçtiğimiz aylarda Uğur Arslan’ın Haber Ortası programına katılan Güler Işık, kanserin tekrar nüksettiğini açıklayarak sevenlerinden dua istemişti. Ünlü isim, hastalığa yakalanma sürecini, şu sözlerle anlatmıştı:

Birinci sefer 2015 yılında bu illet hastalığa yakalandım fakat çok şükür atlatmıştım. Bir şey yoktu, denetimlerimi yaptırıyordum. Son 1,5 yıldır pandemiden ötürü yanlışsız dürüst denetimlerimi yaptıramadım. Gecikmeli formda gittim doktora, biyopsi istediler. O sıralarda aslında göğüs kısmımda bir ağrı sızı hissediyordum.

IŞIK’IN ANNE ACISI

Sıhhat problemleri nedeniyle sıkıntı günler geçiren ve kanserle gayret eden Güler Işık, acı haberle yıkıldı. Türkücü, annesinin koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

55 yaşındaki Güler Işık, paylaşımına; ”Canım annem hakka yürüdü. İnna Lillahi konut inna ileyhi Raciun” notunu düştü. Ünlü sanatkara, takipçilerinden baş sıhhati bildirileri yağdı.

“SENİN ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLAYAMIYORUM”

Öte yandan Dün annesine seslenen Işık, paylaşımında; ”Canım annem senin Anneler Günü’nü kutlayamıyorum. Zira sen şu an hala bu hayata direniyorsun ve beni duymuyorsun. İnşallah kendine gelirsin ve benim Anneler Günü’m o gün olur inşallah. Herkesin Anneler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“İnna Lillahi mesken inna ileyhi Raciun” manası nedir?

Kur’an-ı Kerim’de bulunan Bakara mühletinin 156. ayetinde bulunuyor. İnna Lillahi ve inna ileyhi raciun ayetinin; mevt, bela, hastalık ve sarsıntı üzere kişiyi ıstıraba ve zora sokan durumlarda kullanılması emredilmiştir. Ayetin Türkçe açılımı “Biz Allah’tan geldik ve yeniden Allah’a dönüyoruz” manasına gelmektedir.

Yani kişinin başına gelenleri sükûnetle kabul etmesi ve şükretmesi tavsiye edilmektedir. Kimsenin dünyada kalıcı olmadığı vurgusu yapılmaktadır ve Allah’a teslim olmak için yaratıldıkları ön plana çıkarılmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Güler Işık’ın acı günü! Annesinin vefatını bu türlü duyurdu için yorumda bulun

    Güler Işık’ın acı günü! Annesinin vefatını bu türlü duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güler Işık’ın acı günü! Annesinin vefatını bu türlü duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.