Günahsızlar Apartmanı Mazo kim, kıssası nedir? Mazo’yu oynayan Armağan Oğuz kimdir, uzunluğu ve yaşı kaç?

TRT 1’in fenomen dizisi Paklar Apartmanı’nda Mazo karakteri son kısma damga vuruyor. Dizinin yayımlanan fragmanında Han’ı bir odaya kitleyen Mazo hakkında aramalar başladı. Dikkat çeken karaktere ise Armağan Oğuz can veriyor. Mazo, dizide Han’a takıntılıdır ve onun hayatını değerli ölçüde etkileyecek. Öte yandan son kısımda de Han’ı bir yere kapatması gelecek hakkında fikir veriyor. İşte, Günahsızlar Apartmanı’nın Mazo’su Armağan Oğuz hayatı…

ARMAĞAN OĞUZ KİMDİR?

Oğuz, 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2004’te İstanbul Erkek Lisesi’nden ve akabinde Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik kısmından mezun oldu. “2008 Best Model of Türkiye” mükafatını aldı ve tıpkı sene “Best Model of the World” müsabakasında Türkiye’ ye ikincilik mükafatını getirdi. Sonrasında New York’a yerleşti akabinde mesleğini New York Sinema Academy’de aldığı sinema oyunculuğu eğitimiyle sürdürdü.

Hem model olarak vazife alırken bir yandan da oyunculuk yapmaya başladı. 2011’de New York Fashion Week‘te yer aldı. Akabinde oyuncu olarak Amerika’da kimi okul projelerinde ve bağımsız sinemalarda roller aldı. Oyunculuk eğitimimi Hollywood Sinema Akademisi’nde tamamladı. 2012 yılında Türkiye’ye döndü. Dağ 2’de rol aldı. Oyuncu 1,92 uzunluğunda ve 83 kilodur.

DİZİLERİ

Günahsızlar Apartmanı – TRT1 (2021)
Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı – TRT1 (2021)
Kuzey Yıldızı (2020)
Diriliş Ertuğrul (2019)
Börü (2018)
Fİ (2016-17)
Ah Neriman (2014)
İnadına Yaşamak (2013)

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Günahsızlar Apartmanı Mazo kim, kıssası nedir? Mazo’yu oynayan Armağan Oğuz kimdir, uzunluğu ve yaşı kaç? için yorumda bulun

    Günahsızlar Apartmanı Mazo kim, kıssası nedir? Mazo’yu oynayan Armağan Oğuz kimdir, uzunluğu ve yaşı kaç? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Günahsızlar Apartmanı Mazo kim, kıssası nedir? Mazo’yu oynayan Armağan Oğuz kimdir, uzunluğu ve yaşı kaç? için ilk yorumu yapabilirsin.