Haftanın yerleri…

SERCAN KISMET

Lezzet ve cümbüş bir ortada

Etiler’in tanınan yeri uluOrta, şık atmosferi, harika lezzetleri, canlı müzik performansıyla ve konuklarına lezzet ve eğlenceyi bir ortada sunuyor. Soğuk mezeleri, orta sıcakları, salataları, ana yemekleri ve mevsim meyvelerinin yer aldığı menüsüyle damaklarda unutulmaz tatlar bırakan yerde, Rubato, Ayta Sözeri, Günel ve Cevher üzere ünlü isimler sahne alıyor.

Özel reçete

Feriköy’deki Siete Cafe&Art Studio, pazartesi hariç her gün 11.00-23.00 saatleri ortasında konuklarını ağırlıyor. İsmini bulunduğu Gormezano Palas’ın kapı numarası olan 7’den alan yerde, aileden kalma özel reçetelerle hazırlanmış fırın eserleri ve tatlılar öne çıkıyor.

Yeni lezzet

Mavra Arnavutköy, konuklarına eşsiz lezzetler sunmaya devam ediyor. Yerde, meşe kömürüyle hazırlanan mangalda işin ehli şefler tarafından pişirilen kokoreç, sonrasında eklenen köy tereyağı, sebzeler ve dağ kekiğiyle lezzetlendiriliyor.

Limonlu suda bekletiliyor

Acıbadem’deki Şırdancı Eşo, paklığı epeyce uzun ve zahmetli olan şırdanı saatlerce tuzlu ve limonlu suda bekletilerek konuklarına servis ediyor. Firma, şırdan, mumbar ve kokoreçi, ilerleyen günlerde çiğ paket halinde web sitesinden satışa sunulacak.

 Alternatif menü 

Epey varlıklı et ve kebap menüsüyle ünlü olan Tike, alternatif olarak vejeteryan konuklarını de tatmin edecek menüler sunuyor. Suadiye kıyı yolunda deniz ve tabiat görüntüsünün hakim olduğu yerde, asgarî 20 çeşit meze bulunuyor.

İkinci adresi açıldı

Nişantaşı’nda Çeşme havasını estiren Çeşme Bazlama Kahvaltı’nın İstanbul’daki ikinci adresi Anadolu Yakası’nda Şaşkınbakkal oldu. Yerin birbirinden lezzetli bazlamaları, çeşit çeşit peynirleri, kurucusu Nurten Annenin meşhur el imali reçelleri ve pişileri ile güne tatlı bir başlangıç yapmak isteyenleri davet ediyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Haftanın yerleri… için yorumda bulun

    Haftanın yerleri… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Haftanın yerleri… için ilk yorumu yapabilirsin.