Hamza Hamzaoğlu’ndan Gökhan Gönül ve Alper Potuk açıklaması

Çaykur Rizespor, Spor Toto Harika Lig’in 13’üncü haftasında pazar günü deplasmanda oynayacağı İttifak Holding Konyaspor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde gerçekleşen bugünkü idman öncesi açıklamalarda bulunan teknik yönetici Hamza Hamzaoğlu, “Önümüzdeki 7 maça odaklanmayı ve buradan toplayabildiğimiz kadar puan toplamayı öncelik haline getirdik. Şu an da büsbütün fikrimiz bu ve bunun birinci etabı Konyaspor maçı, buna konsantre olmuş durumdayız ve devam ediyoruz” tabirlerini kullandı.

“İYİ BİR GALİBİYETLE DÖNMEYİ ARZULUYORUZ”
Konyaspor’un bu dönem düzgün bir performans ortaya koyduğunu söyleyen teknik yönetici Hamza Hamzaoğlu “İstikrarlı bir takım, disiplinli bir grup, yetenekli oyuncular ve sonuca giden futbol ile şu andaki yerlerini de hak ediyorlar. Biz de geldiğimizden beri her hafta üstüne koyarak devam ediyoruz, kadro olduğumuz daha da kendini hissettirmeye başladı. Tekrar bu maçta da kadro bütünlüğüne muhtaçlığımız olacak, daima birlikte hareket etmeye gereksinimimiz olacak. Hem rakibimizin olumlu istikametlerini, güçlü taraflarını önlemeye çalışacağız hem de her ekibin zaafı olduğu üzere Konyaspor’un da zaafları var, bunlardan da faydalanmaya çalışacağız. Buna yönelik çalışmalarımız sürdü, olağan ki ulusal grupta olan arkadaşlarımız şimdi ortamıza tam olarak katılmış olmasalar bile öbür oyuncularımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürdük, önümüzde iki üç günümüz daha var hazırlanmak için. En uygun halde İnşallah Konya’dan da Alanyaspor maçında aldığımız sonucun devamını getiren bir oyun bir anlayışla bir arada hak ettiğimiz bir sonuçla, uygun bir galibiyetle, sonuçla buraya dönmeyi arzuluyoruz” halinde konuştu.

“SONUCU DAİMA İKİNCİ PLANDA FİYATIM BU ÇEŞİT MAÇLARDA”
Ulusal maç ortasında Erzurumspor ile yapılan hazırlık maçını kıymetlendiren Hamzaoğlu “Maçtan mutluyum lakin alışılmış oyunu aslında maç eksiği olan oyuncularla oynadık. Bu eksiği tamamlamak için aldığımız bir maçtı bu hazırlık maçı. Eksiğimizin olduğu da çok net bir biçimde kendini gösterdi lakin natürel ki bu tıp maçlarla kupa maçlarıyla bir arada bu arkadaşlarımızın da maç eksiğini, kondisyonunu toparlamaya çalışacağız. Herkes için olumlu oldu aslında bu maç, Erzurum için de bizim için de oyuncularımız için de. Nelerimiz eksik nelerimizi tamamlamamız gerekiyor bunları daha net gördük. Aslında bildiğimiz, gördüğümüz şeylerdi fakat en azından bunu hepimiz gördük bundan ötürü da o maçın sonucu daima ikinci planda fiyatım bu çeşit maçlarda bu maçın bize yararı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“PUAN TOPLAMAYI ÖNCELİK HALİNE GETİRDİK”
Çaykur Rizespor’un lideri Tahir Kıran ile yapılan toplantı hakkında konuşan Hamzaoğlu, “Genel bir sohbet toplantısı yaptık, liderle bir arada. Hem bugünümüzle ilgili hem gelecekle ilgili neler yapabiliriz, neleri daha düzgün duruma getirebiliriz bunları konuştuk. Olağan ki şu anki manzaraya nazaran devre ortasında bir şeyler yapmamız gerekir mi, gerekmez mi bunları da konuştuk. Bir yandan o çalışmaları sürdürürken, bir yandan da şu karara vardık; evet elimizde her gün gelişen bir takım var, uygun bir kadromuz var, uygun çaba ediyoruz. Şu anda 7 maçımız daha var, devre ortasına kadar da bu maçlara odaklanmayı ve bir taraftan da eksiklerimize yönelik çalışmaları sürdüreceğiz. Önümüzdeki 7 maça odaklanmayı ve buradan toplayabildiğimiz kadar puan toplamayı öncelik haline getirdik. Şu anda niyetimiz bu ve bunun birinci etabı olan Konyaspor maçı, buna konsantre olmuş durumdayız ve devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

“GÖKHAN, ALPER, REMY…”
Kadrodaki sakatlıkları da pahalandıran teknik yönetici Hamzaoğlu, “Gökhan’ın sakatlığı iki üç hafta sürecek, Remy iki gündür kadroyla bir arada çalışıyor, Alper tahminen yarın grupla bir arada başlayabilir lakin bu hafta herhalde o da ortamızda olamaz. Onun dışında da Mendes ameliyat oldu, o devre ortasına kadar yok. Şu anda da öbür bir eksiğimiz görünmüyor. Cemali’nin ulusal ekipte ufak bir sakatlığı oldu fakat bugün grupta çalışacak, idmana çıkacak” formunda konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hamza Hamzaoğlu’ndan Gökhan Gönül ve Alper Potuk açıklaması için yorumda bulun

    Hamza Hamzaoğlu’ndan Gökhan Gönül ve Alper Potuk açıklaması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamza Hamzaoğlu’ndan Gökhan Gönül ve Alper Potuk açıklaması için ilk yorumu yapabilirsin.