Hamza Hamzaoğlu’ndan penaltı yorumu

Altay’ın birinci yarıda topa daha fazla sahip olduğunu, kendi oyuncularının durumlarını koruduğunu belirten Hamzaoğlu, “Altay’ın birinci yarıda net olmasa da yakaladığı durumlar oldu. İkinci yarıda hem biz hem de Altay kazanmak için alana çıktı. Daima konum aradık. Direkten dönen, ofsayt, penaltı durumları var. Kazanabilirdik, 2 puan kaybettik diye düşünüyorum. Altay yeterli bir grup olsa da artık bizim kazanmamız gerekiyor. Ancak deplasmanda rakiplerimizden birine karşı kaybetmemek de iyidir” dedi.

Oyuncularını tebrik eden tecrübeli teknik adam, “Yeni transferlerimiz oyunun ilerleyen kısımlarında daha güzel olmaya başladılar. Grup arkadaşlarına alıştıkça daha düzgün olacaklarını düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda bunun karşılığını göreceğiz” diye konuştu.

ÖZBALTA: “ZAMANLA YARIŞIYORUZ”

Altay’ın başında çıktığı iki maçta 4 puan elde eden teknik yönetici Serkan Özbalta, geçen haftaki Göztepe galibiyeti sonrası düşme potasındaki direkt rakiplerinden Çaykur Rizespor’la kıymetli bir maça çıktıklarını söyledi. Genç teknik adam, “Bu hafta kadronun başındaki 15’inci günümüzü doldurduk. Vakitle yarışıyoruz. Oyuncuların istediklerimizi alanda yansıtabilmeleri ismine uğraş veriyoruz. Onlardan çok önemli fedakarlık alıyorum, çok disiplinliler. Daha sağlıklı bir ortama çıkmak için can kulağıyla beni dinleyip istediklerimizi özveriyle yapmaya çalışıyorlar. Bu kısa vakitte gösterdikleri gayretlerin meyvesini oyun olarak aldıklarına inanıyorum” sözlerini kullandı.

İki haftada alınan 4 puanın yanı sıra bu dönemde gol yemediklerini hatırlatan Özbalta, “Gol yememek gruba itimat verir. Demek ki güzel uğraş ettiğin vakit top o kaleye girmiyor. İki kadrosu da tebrik ediyorum, bunlar güç gerilimli maçlar. Taraftarımız da çok coşkuluydular. Onlara çok teşekkür ediyorum. Maçtan sonra bizleri bağrına bastılar. Altay kadrosuna yakışır taraftar olduklarını görmenin memnunluğunu yaşıyorum. Önümüzdeki Beşiktaş deplasmanından 3 puanla dönmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

Özbalta, Şilili Cesar Pinares’in kasığındaki sakatlığı nedeniyle riske edilmediğini, Mısırlı Rayan’ın ise eşinin rahatsızlığı nedeniyle müsaade alarak ülkesine gittiğini bildirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hamza Hamzaoğlu’ndan penaltı yorumu için yorumda bulun

    Hamza Hamzaoğlu’ndan penaltı yorumu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamza Hamzaoğlu’ndan penaltı yorumu için ilk yorumu yapabilirsin.