Hatayspor’da Ömer Erdoğan ayrılık sorusuna karşılık verdi

Spor Toto Üstün Lig’in 34. haftasında Başakşehir deplasmanında 3-0 mağlup olan Hatayspor’da Teknik Yönetici Ömer Erdoğan maçın akabinde konuştu. Başakşehir’i tebrik ederek kelamlarına başlayan Erdoğan, “İyi bir rakiple oynadık. Ligde bilhassa topa sahip olan, set atağında başarılı olan, orta alanda hareketli olan, kenar oyuncularını birebir bırakan ve tesirli hamle varyasyonları olan bir rakiple oynadık. Bu oyunu bekliyorduk. Biz de 60-65 dakika âlâ savunduk lakin maalesef yediğimiz golden sonra çözüldük. Bu bir mazeret görünmesin lakin doğal ki Ramazan Ayı’ndayız ve ekipte oruç tutan oyuncu sayımızın yüksek olması, ister istemez oyunu etkiliyor. Bilimsel olarak da bunun tahlillerini yaptığımızda, daha güçlü olan, ayakta kalan oyuncuların düşüşünü görüyoruz. Allah kabul etsin oruçlarını. Bu taraftan bakınca da bizi etkilediğini görüyoruz. Oyuncularımız son dönemde fizikî olarak güçlü duruma gelirlerse, toplayabileceğimiz puanlarla en uygun noktaya gelmek istiyoruz. Afrika Kupası’nda dalgalı bir döneme girdik, tam toparladık ve kendimizi buluyorduk, Ramazan Ayı’nın başlamasıyla oyuncuların performansında düşüş olunca, bu türlü bir tabloyla karşı karşıya geldik. Kalan 4 maçta en düzgün formda tamamlamak istiyoruz” dedi. Kalan 4 haftada en düzgün performansı sergilemek istediklerini de söyleyen Erdoğan, “Bugün kazanmamız durumunda, Başakşehir’le puan farkını azaltıp önümüzdeki maçlarda fırsat yakalama bahtımız olacaktı. Önümüzdeki 4 maçın 3’ü alanımızda olacak. Amaçlarımızın ortasında birinci 10 olarak hesaplıyorduk. Önümüzde 12 puan var ve hepsine talibiz. Bir an evvel eski gücümüze dönmemiz gerekiyor bu puanları alabilmemiz için” diye konuştu.

“Ayrılma üzere bir niyetim yok”

Geride kalan 2 döneme bakıldığında Hatayspor’un başarılı bir grafik çizdiğini söyleyen Ömer Erdoğan, “Şu andaki durum başarılı. Bütçe manasında baktığımızda ve transfer siyasetimize baktığımızda, oyuncu geliştirebileceğimiz, oyun anlayışımıza uygun olan futbolcuları alıyoruz. Geçen sene Boupendza’nın satışıyla kulübümüz de rahatladı. Bu para bütçeye dahil olmasaydı tahminen ödemelerde büyük düşünce yaşardık bu döviz kuruyla. Dönem başında 15 oyuncu ayrıldı ve Türkiye’den de dahil olmak üzere karma oyuncular ortamıza dahil oldu. Âlâ başladık döneme ve beklentiler çok büyüdü. Ben o vakitlerde baskıyı azaltmak için, tahminen de geleceği hissettiğim için frenlemeye çalıştım. Beklentileri yükseğe çektiğimizde insanları hayal kırıklığına uğratabilirdik. Biraz düşüş yaşayınca oyuncularda özgüven kaybı oluyor. Bizim takımımızda bugün eksiklere baktığınızda, Traore, Burak, Kamil Ahmet üzere birinci 11 oyuncularımız yoktu. Şu anda 20 bireyle idmana çıkıyoruz. Bu 20 şahıstan 4, 5 oyuncu azalınca külfet oluyor” tabirlerini kullandı. Erdoğan, son olarak dönem sonunda kadrodan ayrılıp ayrılmayacağına ait soruya “Gelecek dönem benim kontratım devam ediyor ve inşallah devam edeceğim. Ayrılma üzere bir niyetim yok” yanıtını verdi.

Iniesta’nın Barça formasıyla son golü

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hatayspor’da Ömer Erdoğan ayrılık sorusuna karşılık verdi için yorumda bulun

    Hatayspor’da Ömer Erdoğan ayrılık sorusuna karşılık verdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hatayspor’da Ömer Erdoğan ayrılık sorusuna karşılık verdi için ilk yorumu yapabilirsin.