Hayrettin Demirbaş: “Galatasaray’da her kaleci efsane”

Galatasaray ve A Ulusal Kadro’nun unutulmaz kalecilerinden Hayrettin Demirbaş, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, Spor Toto Muhteşem Lig’in çok kaliteli bir lig olmadığını söyledi.

“Büyük kulüplerimiz her sene yeni yapılanmaya giriyorlar. Çok transfer yapıyorlar” diyen 58 yaşındaki Demirbaş, “Takım oturuncaya kadar 10-12 hafta geçiyor. Birtakım yerde treni kaçırıyoruz. Kimi yerde sonradan gazla gidiyoruz. Maalesef futbolumuzda yeni yapılanma, yeni transferler nedeniyle takım oturmuyor. Çok verimli görmüyorum” biçiminde konuştu.

“AVRUPA’DA GRUPLAR EN FAZLA 2-3 FUTBOLCU ALIP NOKTA TRANSFERLER YAPIYORLAR”

Avrupa kulüplerinin transfer siyasetini yanlışsız bulduğunu tabir eden Hayrettin Demirbaş, “Avrupa’da bakıyorum gruplara, en fazla 2-3 futbolcu alıp nokta transfer yapıyorlar. Bizde her sene 7-8 kişi, 10 kişi geliyor. Sonra da ‘Gençleştirme yaptık, yeni takım kurduk’ diyorlar. Daima bir mazeretimiz var fakat ligimizin kalitesi de ortada. Bu kadar transfere nazaran bakıyorsun, oynanan futbolun temposu düşük. Ligimiz çok kaliteli bir lig değil. Yazık oluyor. Verilen, harcanan paralara mı diyeyim, kendi çocuklarımıza mı? Hepsi büyük meşakkat. Bunların daima planlanması lazım. Maalesef plan, program yok” dedi. 

GALATASARAY’DA EFSANELEŞTİ

Futbola Altay’da başlayan Hayrettin Demirbaş, 1986 yılında transfer olduğu Galatasaray’da toplam 11 yıl misyon yaptı. Demirbaş, uzun yıllar kalesini koruduğu sarı-kırmızılı kulüpte 4 defa Üstün Lig şampiyonluğu, 3 defa Türkiye Kupası, 5 kere de Muhteşem Kupa sevinci yaşadı. Galatasaray’ın efsane kalecileri ortasına ismini yazdıran Hayrettin Demirbaş, “Galatasaray’da oynayan her kaleci efsanedir” diyerek sarı-kırmızılı kulübe olan bağlılığını bir sefer daha gösterdi.

“DERBİDE UYGUN OLAN KAZANSIN”

Spor Toto Harika Lig’de pazar günü oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde favori olmadığını söz eden Demirbaş, “Derbilerin nasıl biteceği muhakkak olmuyor, uygun olan kazansın” yorumu yaptı.

Futbolu bıraktıktan sonra kaleci antrenörlüğü ve teknik yöneticilik mesleğine başlayan Hayrettin Demirbaş, bu dönem şampiyonluk yarışında şu an için Trabzonspor’un favori olduğunu lisana getirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hayrettin Demirbaş: “Galatasaray’da her kaleci efsane” için yorumda bulun

    Hayrettin Demirbaş: “Galatasaray’da her kaleci efsane” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hayrettin Demirbaş: “Galatasaray’da her kaleci efsane” için ilk yorumu yapabilirsin.