Hikmet Karaman’dan berbat haber! Mame Thiam’ın durumunu anlattı

Kayserispor, Harika Lig’in 28. haftasında meskeninde oynayacağı Alanyaspor maçına hazırlıklarını sürdürüyor. Kulüp tesislerinde gerçekleşen idmana ısınma hareketleri ile başlayan oyuncular, teknik heyet nezaretinde Alanyaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. İdmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Yönetici Hikmet Karaman, 3 oyuncunun sakatlıklarının önemli olduğunu söyleyerek, “Bu hafta Beşiktaş maçını atlattık ve tekrar pazartesi günü Alanyaspor maçı var. Şu an bütün odaklanmamız Alanyaspor üzerine ve pazartesi gününe kadar grubu düzgün hazırlayıp, o maça eksiksiz yüzde 100 çıkarmamız gerekiyor. Hem zihinsel hem de fizikî manada lakin bana nazaran en değerlisi zihinsel manada hazırlanmak. Fizikî manada da hakikat çalışmalar yapıp, pazartesi akşamına en âlâ formda çıkmamız gerekir. Thiam ve Majid’in durumu önemli. Emrah da birebir halde. Bunların sakatlık durumları önemli. Taraftarımız Trabzon maçından sonra bizi havaalanında karşıladı. Teşekkür ediyoruz, coşku ve motivasyon Beşiktaş maçına da yansıdı. Hem taraftar hem kentimiz hem de kentin ileri gelenleri bence kadroya sahip çıkmalı. Zira gelişmekte olan bir ekip var. Bu gelişmeyi yalnızca sportif manada değil, ekonomik manada da gerçek ve orantılı bir biçimde devam ettirmek gerekiyor. Oyuncularımız âlâ bir bütünlük sergilemeye çalışıyor. Sportif manada kentimize bir şeyler vermeye çalışıyor. Bunu da ilerisi için zapta almak gerekiyor. Bir kadro hayalleri kurmak için de sağlam temeller üzerinde durmak gerekiyor. Bir bütünleşme, birliktelik ve yardımlaşma şart” dedi.

Cenk Gönen: “Beşiktaş’ı elemek bizim için motivasyon kaynağı oldu”

Galibiyeti gelenek haline getirmek istediklerini söyleyen kaleci Cenk Gönen de, “Benim için hoş bir geceydi sahiden. Grup arkadaşlarımızla güzel bir gayret sergiledik. Hocamızın bizden istediği taktiği, yapmamız gerekenleri alana yansıttık. Natürel Beşiktaş alanında güçlü bir rakipti. Onları orada elemek bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu açıkçası. Hem kupada yolumuza devam ederken hem de ligdeki performansımız açısından bizi olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum. İnşallah bu geleneğimizi sürdürmek istiyoruz. Alanyaspor da ligin müspet futbol oynayan kadrolarından bir tanesi. Seyircimiz önünde hoş bir futbol izlettirip, içerideki performansımızı maçın sonunda galip taraf olarak devam ettirmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

Carole: “Taraftarımıza gereksinimimiz var”

Fransız oyuncu Lionel Carole ise taraftara gereksinimleri olduğunu söyleyerek, “Her şeyden önce bizi mağlup etmiş bir rakip bu birinci maçta. Bunu hatırlıyoruz. Bizim için çok kıymetli bir maç ve konutumuzda oynayacağız. Bunu rövanş olarak görüyoruz ve kazanmak istiyoruz. Sıralamamız için de çok değerli bu. Birebir vakitte taraftarımız için de onlara armağan etmek için çok değerli bir maç. Biliyorsunuz birinci maçta canımız acımıştı ve makus bir yenilgi almıştık. Taraftarlarımız da bunu hatırlıyor. Taraftarımıza muhtaçlığımız var, onları yanımızda görerek şu anda kadronun içinde bulunduğu dinamizmi alana yansıtıp galip gelmek istiyoruz” dedi.

Mostafa Mohamed’in Galatasaray Macerası

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hikmet Karaman’dan berbat haber! Mame Thiam’ın durumunu anlattı için yorumda bulun

    Hikmet Karaman’dan berbat haber! Mame Thiam’ın durumunu anlattı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hikmet Karaman’dan berbat haber! Mame Thiam’ın durumunu anlattı için ilk yorumu yapabilirsin.