Hoşluğu uzakta aramayın!

Lale Danışman – Bilhassa bayanların hoş ve bakımlı görünmek ismine vakit harcayarak zahmetli bir işe dönüştürdüğü metotları meskeninizde uygulamanız mümkün! Her daim genç ve kusursuz olmak, kendinizi aynada bir evvelkinden daha düzgün hissetmek için gereksiniminiz olan gereçler ise mutfağınızda gizli… İşte bugünkü hoşluk köşemizde sizin için derlediğimiz doğal tarifler;

Yoğurt ve bal ile yaşlanmaya set!

Teninizi rahatlatan, canlandıran ve nemlendiren yoğurt tıpkı vakitte erken yaşlanma tesirlerini de yok etme özelliğine sahip. Bu sebeple bir yemek kaşığı yoğurt, bir yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı suyu karıştırın. Elinizde varsa gül yapraklarını da karışıma katın ve yüzünüze uygulayın.

Doğal peeling

Duş esnasında bedeninizi meyyit hücrelerden arındırmanın formülü şekeri, Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağıyla karıştırmakta bâtın. Gereçleri blender yardımıyla karıştırarak cildinize pürüzsüz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Sirke mucizesi!

Elma sirkesi antibakteriyel ve antiseptik özellikleriyle ciltteki pH düzeyini dengelerken akneli, alerjili ve kızarık bölgelere uyguladığınızda tonik tesiri gösteriyor. Bunun için dört ölçü suya bir ölçü sirkeyi katarak karışım elde edebilirsiniz.

Kepeğe son

Çoğu insanın yaşadığı kepek probleminin dermanı karbonatta kapalı. Saç derinizdeki pH düzeyini dengelerken meyyit hücrelerden kurtulmanızı sağlayan karbonatı elma sirkesiyle karıştırarak derinize masaj yapmayı deneyin.

Yaz makyajında püf noktalar

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte makyaj konusunda ufak revizelerle daha ışıltılı ve yanlışsız makyaj kurallarını belirleyebilirsiniz. Bu kapsamda birinci kademe elbette güneş kremleri. Makyajın altına baz olarak uygulayabileceğiniz seçkiler, sizi hem güneşin ziyanlı tesirlerinden koruyacak hem de nemlendirme tesiri gösterecektir. Gün uzunluğu uzun ve hacimli kirpikler için ise kirpik lifting uygulaması işinizi kıymetli ölçüde kolaylaştırabilir.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hoşluğu uzakta aramayın! için yorumda bulun

    Hoşluğu uzakta aramayın! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hoşluğu uzakta aramayın! için ilk yorumu yapabilirsin.