Huawei Türkiye’den genç yeteneklere yönelik yeni program

Huawei’in teknoloji ve kültür alanındaki toplumsal sorumluluk projesi Gelecek için Tohumlar, her yıl bilişim alanında eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik olarak uygulanan sertifikalı bir eğitim programı. Program, 2008 yılından bu yana her yıl tertipli olarak gerçekleştirilen iki haftalık Çin ziyareti olarak uygulanıyordu. Lakin program, pandemi nedeniyle geçen yıl olduğu üzere bu yıl da çevrimiçi olarak uygulanıyor. Eğitim içeriği de zenginleştirilen “Gelecek İçin Tohumlar”, bu yıl beş gün yerine sekiz gün olarak gerçekleştiriliyor. Türkiye’den katılan öğrenci kontenjanının 40’tan 50’ye yükselmesi de bu yıla özel bir öteki yenilik. 

İçeriği büsbütün İngilizce olan Gelecek İçin Tohumlar 2021 programına müracaatlar, 9 Temmuz Cuma günü başladı ve 12 Ağustos Perşembe gününe kadar devam edecek. Programa dahil olmak isteyen üniversite öğrencileri seedsforthefutureturkiye.com web sitesinden kayıt olabilirler. 

Oluşturulan heyet, adayların seçimini akademik performanslarına, İngilizce lisan yeterliliklerine ve bilgi teknolojileri alanındaki motivasyonlarına nazaran gerçekleştirecek. Ağustos ayı sonunda seçim süreci tamamlandıktan sonra, programa katılmaya hak kazanan öğrenciler duyurulacak ve 10 Eylül’de yapılacak açılış merasimine davet edilecek. 10 Eylül’de başlayacak olan “Gelecek İçin Tohumlar 2021”, 23 Eylül’de sona erecek. 

Programın temel eğitim içeriği; 5G, yapay zeka, bulut bilişim ve Huawei Taşınabilir Servisleri’nden oluşacak. İştirakçiler ayrıyeten, Çin kültürünün tanıtıldığı derslere de dahil olabilecek. 

Huawei Türkiye Kurumsal İlgilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Liangdongbo programı şu sözlerle kıymetlendirdi; “Türk gençleri teknoloji konusunda çok yetenekli. Bizler de bu çeşit programlarla onlara daha fazla dayanak olmak istiyoruz. Programa dahil olacak öğrenciler,  nesnelerin interneti, bulut bilişim ve 5G teknolojileri üzere bahislerde, her biri alanlarında son derece başarılı olan milletlerarası uzmanlardan eğitim alma bahtına sahip olacaklar. İmtihanları geçen ve kursları tamamlayan öğrenciler, dünya çapında geçerli bir Huawei sertifikasına da sahip olacaklar. Bu şekil takviyelerin artmasıyla, Türkiye’nin bilişim ekosisteminin yakın gelecekte daha da rekabetçi bir hale geleceğine inanıyoruz.” 

Huawei, Gelecek İçin Tohumlar programını 2008’den bu yana, 100’den fazla ülkede gerçekleştiriyor. Programa bugüne kadar 130 ülkeden 8.774 iştirakçi dahil oldu.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Huawei Türkiye’den genç yeteneklere yönelik yeni program için yorumda bulun

    Huawei Türkiye’den genç yeteneklere yönelik yeni program için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Huawei Türkiye’den genç yeteneklere yönelik yeni program için ilk yorumu yapabilirsin.