Hüseyin Elmalıpınar için cenaze töreni! ‘Keşke bu kadar hakkını yemeselerdi’

Şişli Feriköy Mahallesi’nde yürüdüğü sırada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını yitiren Hüseyin Elmalıpınar için bugün öğlen vakti Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Cemevi’nde cenaze merasimi düzenlendi.

Cenazeye sanatkarın ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız ve arkadaşları katıldı. Cemevindeki merasimin akabinde Hüseyin Elmalıpınar, defnedilmek üzere Ankara’ya gönderildi.

“SANAT TOPLULUĞUMUZUN BAŞI SAĞ OLSUN”
Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, Elmalıpınar’ın sevenlerine sabır dileyerek, “Üzüntülüyüz. Hüseyin kardeşimle dertleşme imkanımız olmuştu. İstanbul’umuzun kıymetli bir sanatkarıydı. Hayatı boyunca dik bir duruşu vardı. Sanat topluluğumuzun başı sağ olsun” dedi.

“PARASINI ALAMADIĞINI BİLİYORUM”
Oyuncu Abidin Yerebakan, “Keşke bu kadar beşere kırgın gitmeseydi. Keşke onun hakkını bu kadar yemeselerdi. Parasını alamadığını biliyorum. Hiçbir vakit hak ettiğini alamadı. İnsani tarafı her şeyden öndeydi. Allah sevdiği kulunu erken alırmış. Bu türlü aktörler kolay yetişmiyor” halinde konuştu.

“BİRLİKTE ÇOK ROL ALDIK”
Oyuncu Ahmet Talay, “Rabbim rahmetindeki gönül şefkati hiç kaybolmadan cennetin seyahatine Allah onu kabul eder inşallah. Hüseyin kardeşimle birlikte çok rol aldık, erken gidenlerden oldu. Yeri cennet olsun” dedi.

“ÇOK İNCE RUHLU BİR KİŞİLİĞİ VARDI”
Hüseyin Elmalıpınar’ın çok ince ruhlu bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Mekin Sezer ise “Diyecek çok bir şey yok. TRT’de Hüseyin Ağabey ile bir arada çalışmıştık. Çok ince ruhlu, çocuk kalbini hepimize gösteren bir kişiliği vardı. Başımız sağ olsun. Çok insan, epey kalabalık burada onun için toplandı. Üzgünüz” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Hüseyin Elmalıpınar için cenaze töreni! ‘Keşke bu kadar hakkını yemeselerdi’ için yorumda bulun

    Hüseyin Elmalıpınar için cenaze töreni! ‘Keşke bu kadar hakkını yemeselerdi’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hüseyin Elmalıpınar için cenaze töreni! ‘Keşke bu kadar hakkını yemeselerdi’ için ilk yorumu yapabilirsin.