İngiltere Premier Lig’de yayın rekoru

CELAL UMUT EREN

İngiltere Premier Ligi çok konuşulacak bir yayın mutabakatına imza attı. Avrupa futbolunun en uygun ligi olarak kabul edilen Premier Lig, ABD’deki yeni yayın mutabakatıyla adeta rekor kırdı. Avrupa’nın tepe ligi için ABD’de 6 yıllığına 2.7 milyar dolarlık muahede yapıldı.

Koronavirüs salgını sonrası pandemi sürecinde liglerin durması ve seyircisiz maçlar sebebiyle önemli ziyanlar yaşanmıştı. ABD’de yapılan yayın mutabakatı sayesinde Premier Lig idaresi tüm ziyanını kapattı ve üstüne kâr yapmaya başladı. Premier Lig Lideri Richard Masters, ABD’de maçları yayınlayacak NBC Sports ile çok büyük bir muahedeye vardıklarını açıkladı.

Premier Lig Lideri, “ABD’deki futbolseverler için heyecan verici bir devir olacak. Premier Ligi izlemek isteyen taraftarlar, haftanın 7 günü maç yayınları, özel programlar ve canlı yayınlarla gruplarını takip edebilecek. Önümüzdeki 6 yıl boyunca yani 2028’e kadar yepisyeni bir devir başlıyor” sözlerini kullandı.

NBC Sports’un yayın lideri Pete Bevacqua ise, “Premier Lig ile yaptığımız uzun devirli yayın muahedesi için çok heyecanlı ve memnunuz. Son 9 yıldır ABD’deki Premier Lig takibi sayemizde büyüdü, bu işbirliğinin ilerlemesiyle daha da ilerleyecek” diye konuştu.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İngiltere Premier Lig’de yayın rekoru için yorumda bulun

    İngiltere Premier Lig’de yayın rekoru için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İngiltere Premier Lig’de yayın rekoru için ilk yorumu yapabilirsin.