İrfan Buz Tetteh transferi için tarih verdi! ‘Bu hafta içi umarım biter’

Yeni dönem hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Yeni Malatyaspor’da teknik yönetici İrfan Buz, açıklamalarda bulundu.

Konakladıkları otelin alanında yaptıkları egzersiz öncesinde konuşan İrfan Buz, kamp çalışmaları ile ilgili olarak, “İlk etaplar tertiplerden ötürü kendi alanınızda olduğu vakit daha yeterli oluyor. Malatya’daydı, 5-6 günlük bir süreçti. Orada tertiple ilgili olayları bitirdikten sonra birinci etabımız Bolu’da başladı. Ayın 8’inde geldik, başladık. Güç dolu ve hoş bir biçimde başladık. Her şey yolunda gidiyor. 2 tane transferimiz geldi. Çok kıymetli transferler bizce. Hem ekibimize çok karakterli ve değerli futbolcular kazandırdığımız için memnunuz. Transfer çalışmalarımız da devam ediyor. Taraftarlarımız bekliyor olağan, biz de tıpkı formda. İnşallah önümüzdeki hafta; transfer komitemiz, bizler ve liderimiz bu bahiste hakikaten çok ağır çalışıyoruz. Transferler çok kolay olmuyor ve gerçek transferleri yapmak durumundayız. O yüzden vakit zaman külfetler olabiliyor süreçle ilgili lakin umarım önümüzdeki haftada 3-4 tane futbolcu bize katılır. Teknik adam açısından da çok değerli, sisteminizi fizikî manada hazırlamak durumundasınız. Çok çetin bir lig bizi bekliyor. O yüzden burada temelini atıp Allah’ın müsaadesiyle hoş bir start alırız” dedi.

“TETTEH TRANSFERİ UMUYORUM BU HAFTA İÇİNDE BİTER”

İrfan Buz, eski oyuncuları Benjamin Tetteh ile görüşme halinde olduklarını tabir ederek, “Santrfor ile ilgili görüştüğümüz eski oyuncumuz var. Umuyorum bu hafta içinde o büsbütün biter. Tetteh ile alakalı bunu açık ve net söyleyebiliriz. Sağ bek ve orta saha için görüştüğümüz oyuncular var. Bir de transferlerin yanında genç transferlere de bakıyoruz. Onları kazanmaya çalışıyoruz. Onların ortasında o kaliteyi, Üstün Lig’de oynayabilme düzeyine gelebilmiş oyuncular yaş hiç kıymetli olmadan, varsa bünyemize kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

“YABANCI KURALLARINDA FARKLI BİR ŞEY BEKLEMEK YANLIŞ OLUR”

Deneyimli teknik adam, TFF’nin aldığı yabancı oyuncu kuralını hakikat bulmadığını lisana getirdi. Buz, “Ben uzun yıllar Almanya’da kaldım. Almanya Futbol Federasyonu’nda, ulusal gruplarında 8 yıl çalıştım. Ben olaylara biraz farklı bakıyorum. Türk futbolunun içinde devamlı değişen kararların hakikat olduğunu düşünmüyorum. Zira özgüvenli olan bir sistem, fikir olduğunda çok fazla değişmez. Bir yol üzerinde harita çizilir, onun üzerinde gidilir. Yanlışlar olsa dahi onların nüansları düzeltilir. Devamlı değiştirerek bu yabancı kurallarında farklı bir şey beklemek yanlış olur. Zati görüyorsunuz transferlere de çabucak sirayet ediyor. Yapay formda de farklı olaylar ortaya çıkabiliyor. Rekabet için, kendi futbolcuların çabucak hazırdır buna. Rekabetin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Çok kıymetli oyuncularımız 5 tane ligde oynuyor. O yüzden üretkenlik ismine daha fazla kazanabilir miyiz diye düşünmüyorum. Biz Türk teknik adamlar, altyapıdaki hocalarımız bu mevzuda onlara baht vererek onların da o düzeyde olması gerektiğini, onların da o rekabetin içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bu değişiklikleri hakikat bulmuyorum” biçiminde konuştu

“YENİ MALATYASPOR TARAFTARLARINA GÜZEL BİR GRUP İZLETMEK İSTİYORUZ”

İrfan Buz, Yeni Malatyaspor’un geçen dönem yaşadığı meşakkatleri hatırlatarak, “Kolay bir süreç yaşanmadı. Çok depresif bir ortamdı. Aday olarak bizi de gösterdiler. Bilhassa son çeyrekte grubumuz, ekip oldu. Gereken puanları aldık ve 45 puanla ligde kaldık. Çok değerliydi bizim için. Âlâ tahlil edip doğruların üzerine gitmek durumundayız diye düşünüyoruz. Bunu da bu sene Allah’ın müsaadesiyle yapacağız. Gayelerimiz var natürel. Kendi ligimizde evvel yeni transferlerle sonra sistemimizi oturtarak Yeni Malatyaspor taraftarlarına düzgün bir grup izletmek istiyoruz. Her şeyden önce biliyorsunuz Yeni Malatyaspor ile biz şampiyon olduk, lige çıktık. Onlarla bağımız çok farklı inanın, bir hasret var alışılmış. Biz çok istiyoruz onları, bekliyoruz. Taraftarlar bizim için çok büyük bir güç. Heyecanla bekliyoruz” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İrfan Buz Tetteh transferi için tarih verdi! ‘Bu hafta içi umarım biter’ için yorumda bulun

    İrfan Buz Tetteh transferi için tarih verdi! ‘Bu hafta içi umarım biter’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İrfan Buz Tetteh transferi için tarih verdi! ‘Bu hafta içi umarım biter’ için ilk yorumu yapabilirsin.