İsmail Kartal’a sert çıkış: Lidere sesini çıkaramıyorsan dışarıya horozlanmayacaksın!

KUPAYA ERKEN VEDA

Spor Toto Üstün Lig’de tepenin çok gerisinde kalan Fenerbahçe, Kayserispor’a son dakika golüyle yenilerek Ziraat Türkiye Kupası’na da havlu attı. Teknik yönetici İsmail Kartal’ın maç sonu yaptığı açıklamalar çok konuşuldu.

‘KAYSERİSPOR FUTBOL İSMİNE HİÇBİR ŞEY ORTAYA KOYAMADI’

Tecrübeli teknik adam 90 dakikanın akabinde “Fenerbahçe her şeyi yaptı, baştan sona üstün oynadık. Kayserispor futbol ismine hiçbir şey ortaya koymadı, oyunu domine ettik. Çok fazla istememize karşın golü bulamadık. Auta giden top, birine çarpıyor ve kalemizde gol oluyor. Bu türlü elenmeyi hak etmedik” tabirlerini kullandı.

‘ADAMA SORARLAR NE OYNADIN DİYE?’

Konuk ekibin teknik işvereni Karaman ise Kartal’ın açıklamalarına şu sözlerle karşılık verdi: “Adama sorarlar, ne oynadın, kaç duruma girdin diye. Talih hazırlıklı olana güler.” Milliyet Gazetesi müellifi Cemal Ersen, İsmail Kartal’ın beyanatını kıymetlendirdi. İşte yazıdan o kısım…

‘SİZE NE KAYSERİSPOR’UN NE YAPTIĞINDAN?’

“Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal’ın, kupada Kayserispor’a elendiği maçtan sonra yaptığı açıklamalar; öfke, çaresizlik ve yılgınlık barındırıyordu. “Rakip, futbol ismine hiçbir şey ortaya koyamadı” ne demek hocam? Size ne Kayserispor’un ne yaptığından? 50 dakikadan fazla eksik oynamış bir kadrodan ne bekliyordunuz?

‘KARAMAN SABIRLI VE KİBAR DAVRANDI’

Kalesini açıp buyur mu edecekti maharetsiz forvetinizi? Ya da son dakika penaltısı ile tipi mu bırakacaktı size? Hikmet Karaman sabırlı ve kibar davrandı, “Adama sorarlar sen ne oynadın?” dedi ve bitirdi. İsmail Kartal evvel şu sorulara cevap vermeli: Orta transferde takımına tek çivi çakamayan kadro neden Fenerbahçe?

‘FUTBOLCUYA KELAMINI GEÇİREMİYORSAN DIŞARIYA HOROZLANMAYACAKSIN’

Taraftar her maçtan sonra niye “istifa” diye bağırıyor? Elinizdeki oyuncu kümesinin itimat eksiği varsa, kim giderecek? Ekip camiayı ne vakit keyifli edecek? Samimi davranmalısın İsmail hoca. Lidere sesini çıkaramıyor, futbolcuya kelamını geçiremiyorsan, dışarıya horozlanmayacaksın. Herkes işine bakacak.

‘RAKİBE VE EMEĞE SAYGI’

Lig bitmişti, kupa da elinizden gitti. Oturun bunu sorgulayın. Futbolun kozmik öğretilerinden biri, rakibe ve emeğe hürmettir. Bu günler gelir geçer, kıymetli olan nasıl bir iz bıraktığınızdır.”

HERKES MİSLİ.COM’DA SEN NERDESİN?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İsmail Kartal’a sert çıkış: Lidere sesini çıkaramıyorsan dışarıya horozlanmayacaksın! için yorumda bulun

    İsmail Kartal’a sert çıkış: Lidere sesini çıkaramıyorsan dışarıya horozlanmayacaksın! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsmail Kartal’a sert çıkış: Lidere sesini çıkaramıyorsan dışarıya horozlanmayacaksın! için ilk yorumu yapabilirsin.