İsmail Kartal’dan flaş açıklama! ‘Özür diliyoruz’

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Tipi birinci maçında Fenerbahçe alanında Çekya grubu Slavia Prag’a 3-2 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal ile futbolculardan Ferdi Kadıoğlu açıklamalarda bulundu. İsmail Kartal, alandan yenilgiyle ayrılmalarına karşın rövanş maçında tipi geçebileceklerini belirterek, “Basın toplantısında yaptığım konuşmalarda nitekim dinamik bir ekip olduğundan bahsetmiştim. Bugün de beklediğimiz üzere bir rakiple karşılaştık. Birinci yarının sonunda beklemediğimiz bir gol yedik ve tepki veremedik. İkinci yarı düzgün başladık. Yaptığımız bir yanılgı vardı. Rakip bekliyordu ve biz de geriden rakibi üstümüze çekip gerideki boşlukları kıymetlendirmek istiyorduk. Birinci yarı fazla uzun oynadık ve o bize kontra ataklara dönüştü. Bu oynamak istediğimiz oyun değildi. Sonra bunu toparladık ve daha istikrarlı bir oyun ortaya koyduk. Golle başladık ancak iki dakikada iki gol yememiz bizim sahiden istikrarımızı bozdu. Bir gol daha bulduk ve maçı 3-2 kaybettik. Gol durumlarına baktığımızda eşit. Onlar değerlendirdiler ve galibiyetle ayrıldılar. Burada her şey bitmedi. Bu turnuvanın yeni kurallarına nazaran Prag’ı orada yenip çeşidi geçebiliriz. Oyuncularla bunu konuştuk. Hatayspor maçını düşünüyoruz artık. Ağır bir maç trafiği içerisindeyiz. Hastalıklar, sakatlıklar, cezalar devam ediyor ekibimizde. Biz de rotasyon yaparak daha fazla sakatlık yaşamamak için değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu maç geride kaldı. Pazar günü Hatay maçımız var” diye konuştu.

“GOLÜ BULDUK LAKİN ÜST ÜSTE İKİ GOL İSTİKRARIMIZI BOZDU”

Devre ortasında soyunma odasında neler konuşulduğunun sorulması üzerine Kartal, “Bir oyuncu değişikliği yaptık, Min-Jae’nin art adalesinde sertlik oldu ve o denli devam ettik. Daha sakin kalıp kendimiz üzere futbol oynamamızı söyledim futbolculara. Gol yiyebiliriz gol de atabiliriz. Bunu çok fazla başlarına takmamaları gerektiğini söyledik. Orta alanda yapmamız gerekenleri anlattık. Golü bulduk fakat üst üste iki gol istikrarımızı bozdu. Onu da izledik maçtan sonra. Bu kadar kolay gol yemememiz gerekirken bunları yedik. Maç 1-1 iken boş kaleye kaçan gol var. Sonuç olarak bugün 3-2 kaybettik. Kendi konutumuzda bunu kaybetmeyi düşünmüyorduk” halinde konuştu.

“TARAFTARLARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ, ONLARI MUTLU EDEMEDİK” 

İsmail Kartal, 11 sene Fenerbahçe forması giydiğini hatırlatarak, “Burada bir arkadaş bana bağırıyor. Hoca diyor Ferdi’yi niçin sol bek oynatıyorsun. Bunu tekraren söyledim, elimizde oyuncu yok mecburen oynatıyorum. Ferdi’yi ön tarafta oynatmak istiyorum lakin şu an sıkıntı günler geçiriyoruz. Taraftarların sağduyulu olması lazım. Biz kendi konutumuzda gol yiyebiliriz. Başakşehir maçında da birebiri oldu. Taraftarımızın bize takviye olması lazım. Bu güç günlerde birlik olursak başarılı olabiliriz. Onların bize vereceği güce çok gereksinimimiz var. Taraftarımız varsa biz varız. Bu ülkenin en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bugünkü durumdan ben nitekim üzülüyorum. Oyuncularıma da hak veriyorum. 1 gol yiyoruz bir anda kimi oyuncular ıslıklanıyor, oyuna giren yuhalanıyor. Biz taraftarlarımızdan özür diliyoruz kaybettiğimiz için. Onları şad edemedik. Onların memnun ve mutlu olması için çok çalışıyoruz. Hiç kimse bu ortamdan keyifli değil. Bunu ne kadar başarabiliriz, ben başaracağımızı düşünüyorum ekip buna yeterli sinyaller veriyor. Kaybettiğimiz maçlara bakarsanız çok da yenilgisi hak edecek bir oyun oynamadık. Elimizdeki takıma baktığımız vakit çocuklar ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Eksik olan bir şeyimiz var. Birkaç maç üst üste kazanmamız lazım özgüven için. Nitekim problemlerimiz var. Taraftarın bize dayanak vermesi bizimle bir arada olması lazım. Sıkıntı günlerin birlikte üstesinden gelebiliriz. Taraftarlarımız her vakit haklıdır. Onlara diyorum ki biraz daha sakin ve sabırlı olsunlar. Bu futbolculara, bizlere güvenmelerini istiyorum” sözlerini kullandı.

 “BEN FENERBAHÇELİYİM ŞİKAYET EDEMEM” 

Fenerbahçeli olduğunu ve şikayet edemeyeceğini lisana getiren İsmail Kartal, “Başkanımız ve yöneticilerle açık açık konuştuk kimi şeyleri. Devre ortası transfer yapmak kolay olmuyor. Birtakım oyuncuları istedik, çok önemli teşebbüsler oldu. O kulüpler hem oyuncuları vermek istemedi hem de maliyetleri çok yüksek oldu. Finansal Fair-Play’den ötürü da alamadık. Kimilerini alabilirdik, orta oyuncu baktık. Almış olmak için almayalım, dedim. Fenerbahçe’ye katkı sağlayacak, gruba itimat verecek oyuncuların işini hafifleten oyuncular almamız gerekiyordu. Olmadı, başaramadık, yapamadık. Artık inşallah dönem sonu olacak. 3’lü sistemden 4’lü sisteme geçtik. Hiçbir vakit oyunu çirkinleştirmeden Fenerbahçe ruhunu ortaya koyabilen bir ekip oluşturmak istiyorum. Oyuncularım çok güzel niyetli. Ferdi’nin attığı golü 1 haftadır çalışıyoruz. Ferdi dün idmanda 2 tane attım artık de 1 tane attım dedi. Oyuncuların moralini arttırmaya çalışıyorum, şu orta bir şanssızlık yaşıyoruz. Bunlara sığınacak değilim. Elimden geldiği kadar arkadaşlarımla birlikte nasıl daha fazla gayret edebiliriz, nasıl topu elimizde tutup oynayabiliriz istikametinde çalışmalarımız devam edecek” formunda konuştu.

Öte yandan İsmail Kartal, genç oyunculara daha fazla mühlet vereceğini söz ederek kelamlarını noktaladı.

FERDİ KADIOĞLU: SIKINTI BİR RAKİBE KARŞI OYNADIK ANCAK HALA HAYATTAYIZ

Uğraşın akabinde açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli futbolcu Ferdi Kadıoğlu, “Zor bir rakibe karşı oynadık lakin hala hayattayız. Birinci yarıda işleri kendilerimiz için zorlaştırdık. Golleri rakibe biz ikram ettik. İkinci yarıya çok yeterli başlamıştık 1-1’i bulduk ancak rakibimiz öne geçti. Önümüzdeki hafta bu durumu Prag’da değiştirebileceğimizi düşünüyorum. Taraftarlarımızın bugün bana gösterdiği takviyeden ötürü minnettarım. Kontrat ile olan mevzuları menajerim takip ediyor. Ben Fenerbahçe için elimden geleni yapıyorum. Bu sene çok farklı durumda oynadım lakin hangi konumda oynadığım fark etmez. Hocamız bana o özgürlüğü veriyor. Hangi durumda oynarsam oynayayım hocamız bana o inancı veriyor. Nerede hangi durumda oynadığımın kıymeti yok” dedi. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İsmail Kartal’dan flaş açıklama! ‘Özür diliyoruz’ için yorumda bulun

    İsmail Kartal’dan flaş açıklama! ‘Özür diliyoruz’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsmail Kartal’dan flaş açıklama! ‘Özür diliyoruz’ için ilk yorumu yapabilirsin.