İsmail Kartal’dan İrfan Can’a övgü: Onun üzere oyuncular çok az yetişiyor

Spor Toto Harika Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 22’nci haftasında Fenerbahçe, Altay’ı 2-1 mağlup etti. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, “Bugün buraya gelerek bütün grubuma oyuncularıma bana çok değerli bir dayanak verdiler. Onlara çok teşekkür ediyorum. Sahiden bugün onlara gereksinimimiz vardı, tek bir olumsuzluk yoktu. Bundan evvelki maçlarda olduğu üzere negatiflik yoktu. Bunu ben hafta içi onlardan istemiştim, onlarda karşılık verdiler. Bugün grup olarak tahminen çok uygun oynayamadık lakin 1-0 geriye düşmesine karşın geriden gelip kazanmasını bildik. Kazanmak için yaptığımız atılım ve değişikliklerle hırs ve inançla çok daha farklıda kazanabilirdik ancak sonuç olarak kazanmak değerliydi. Bu galibiyeti Fenerbahçe’nin harika taraftarına armağan ediyoruz” dedi.  

“BİRAZ SABIRLI OLMALIYIZ” 
Soyunma odasında oyuncularına neler söylediği sorulan Kartal, “Soyunma odasında yaptığım konuşmalara alışığım. Bu statta çok maçlar yaptım ve rahattım orada. Kendimden emindim. Bu maçı kazanacağımızı da düşünüyordum. Oyuncularıma yalnızca nasıl oynamaları gerektiğini futbolu rahat kendilerine güvenerek bu işin keyfini alarak oynamalarını istedim. ‘Kulaklarınızı her şeye tıkayın kendiniz üzere futbol oynayın göreceksiniz gollerde gelecek buna emin olun’ dedim. Yaptığımız değişikliklerle oyuncularımın daha kolay süratli olmalarını istedim. Buna karşın oyunumuzun temposu düşük. Pas suratını arttırmamız gerekiyor. Kopuk kopuk oynadık ancak ikinci yarı daha net oynadık. Hastalıktan ve sakatlıktan dönen arkadaşlarımız var. Geçen hafta kadro savunmasını çok yeterli yaptık atak bölgesinde üretken değildik. Yavaş yavaş oraları geliştireceğiz. Biraz sabırlı olmalıyız. Daha tertipli daha dirençli taraftarların beklediği Fenerbahçe’yi oluşturmaya çalışıyorum” diye konuştu.  

“İRFAN CAN ÜZERE OYUNCULAR ÇOK AZ YETİŞİYOR” 
Dün basın toplantısı düzenlediğini ve İrfan Can ile ilgili kelamlarını hatırlatan İsmail Kartal, “Bana İrfan Can Kahveci’yi sormuşlardı. ‘Türkiye’de kaç tane İrfan Can Kahveci var’ demiştim. Onun üzere oyuncular çok az yetişiyor. Ben onun değerini bilen bir teknik yöneticim. Kendisiyle Samandıra’da çok konuştum. Onun daha verimli olacağı yer için konuştuk. Bugün de oynadığı futbolla bütün tribünler kendisine dayanak verdi. Bundan ötürü çok keyifli oldum. İnşallah bunu bütün gruba yayacağız” formunda konuştu. 

“9 GÜNDÜR SAMANDIRA’DA TOPLANTILAR YAPARAK OYUNCULARI İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUM” 
Fenerbahçe’de 9’uncu günü olduğunu hatırlatan Kartal, “Samandıra’da kalıyorum. Daima oyuncularımla birebir küme toplantıları yapıyorum onları ikna etmeye çalışıyorum. Onların Fenerbahçe’de futbol oynamanın ne demek olduğunu ne kadar pahalı olduklarını ve bu formayı giydiklerini anlatıyorum. Bir takımdaşlık, birliktelik aidiyeti duyusuyla burayı sahiplenerek alanda savaşacak oyuncular lazım. Oyuncularım hakikaten çok istekli. Bunun için çok keyifli oldular. Bugün taraftarın onlara bir el vermesiyle birlikte çok keyifli oldular. İkinci yarı daha net durumlara girdik” tabirlerini kullandı. 

“MESUT PEK SAĞLIKLI DURUMDA” 
Mesut Özil’in ağrısı olmadığını kaydeden İsmail Kartal, “Gayet sağlıklı ve âlâ durumda. Mesut bizim dünya çapında çok değerli bir oyuncumuz. Oyuna sonradan girdi tahminen diğer maç 11 başlar, bizim kaptanımızdır” dedi. 

“GÖREVE GELMEDEN EVVEL DE OYUNCULARI BİLEN TAKİP EDEN BİR İNSANIM”
Misyona gelmeden evvel de oyuncuların özelliklerini bilen bir insan olduğunu lisana getiren deneyimli teknik adam, “Antrenman ve maçlarda da tahlillerde de kimin nerede ne vereceğini bilmek bütün teknik yöneticilerin misyonudur. Orada yatıp orada egzersiz yaptık bugün tuttu ve gerçekleşti. Bazen siz başınızda oyunun gidişatına nazaran bir plan yapıyorsunuz bazen de tutmuyor. O vakitte diyorsunuz yaptığınız değişiklikler olmadı. Bugün tuttu çok şükür oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu. 

“FENERBAHÇE TOPLULUĞUNDAN BİRÇOK İNSAN ARADI TELEFONLARIM KİLİTLENDİ” 
Kendisini Fenerbahçe topluluğundan birçok kişinin aradığını ve telefonunun kilitlendiğini tabir eden Kartal, şunları lisana getirdi: “Ben bunun elektriğini almıştım. Bu çok hoş oldu. Biz Fenerbahçe topluluğu olarak en güç günlerde birlik olduğumuzu gösterdik bütün dünyaya. Bugünde soğuk havada hafta içi olmasına karşın vefalı Fenerbahçe taraftarları gelip desteklediler onlara minnettarım. Sivas maçı sıkıntı bir maç. Kar yağışı bekliyor bizi. Yüksek rakım güç bir deplasman. Biz Fenerbahçe olarak her maça kazanmak için hazırlanıyoruz. Yarından itibaren en sağlıklı en âlâ oyuncularla Sivas maçına çıkıp oradan da 3 puan almak için uğraş edeceğiz.” 

“EKSİKLERİMİZ VAR DAHA TAM DEĞİL”  
Kartal son olarak aldıkları galibiyetin mental ve ruhsal olarak oyuncularına özgüven kattığını tabir ederek, “Soyunma odasında herkes çok keyifli. Herkeste kazanmanın vermiş olduğu memnunluk vardı. Bu birliktelik beni keyifli ediyoruz. Eksiklerimiz var daha tam değil. Taraftarları memnun etmek için birkaç maç kazanmamız gerekiyor” dedi. 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İsmail Kartal’dan İrfan Can’a övgü: Onun üzere oyuncular çok az yetişiyor için yorumda bulun

    İsmail Kartal’dan İrfan Can’a övgü: Onun üzere oyuncular çok az yetişiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsmail Kartal’dan İrfan Can’a övgü: Onun üzere oyuncular çok az yetişiyor için ilk yorumu yapabilirsin.