İspanya’da olay Messi iddiası! İhanet eden kişi eski ekip arkadaşı

GÜNDEM MESSİ

Lionel Messi, Paris Saint-Germain’deki birinci yılını doldurmak üzere fakat yıldız futbolcunun son periyotta yaşadıkları konuşulmaya devam ediyor.

İSPANYA’DAN OLAY ARGÜMAN

El Pais gazetesi, Messi ile ilgili kaleme aldığı makalede oyuncunun Paris’teki şiddetli hayatından kelam ederken Camp Nou’dan ayrılığı konusunda da Pique ile Laporta ortasında geçenleri yazdı.

BARÇA, MAAŞINI KARŞILAYAMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Lionel Messi, Barcelona ile yeni kontrat imzalamak için gün sayıyordu. Laporta’nın seçim vaatlerinden biri de Messi’yi ekipte tutmaktı lakin kulüp, finansal yükümlülükler nedeniyle Arjantinli futbolcunun maaşının karşılanamayacağını duyurdu ve kontrat görüşmeleri sona erdi.

PIQUE, MESSİ’NİN AYRILMASINI İSTEDİ

Habere nazaran Messi’nin ayrılığına grubun bir başka yıldızı Pique neden oldu. Katalan savunmacı, Lider Laporta ile görüştü. Bu görüşmede Pique, Barça için en âlâ tahlilin Messi ile kontrat yenilemek değil, yolların ayrılması olduğunu söyledi.

İSPANYOLLAR ‘İHANET’ DEDİ

Pique, Messi olmazsa finansal fair play meselesinin ortadan kalkacağını lidere iletti. İspanyol basını bu görüşmeyi, Pique’den Messi’ye ihanet olarak nitelendirdi.

MESSİ AHENK SAĞLAMAKTA ZORLANIYOR

Lionel Messi, PSG’deki birinci döneminde şu ana kadar beklenen seviyeye gelemedi. Yıldız futbolcu eski günlerini aratırken yaşadığı ruhsal sorunlara dikkat çekildi. Ayrıyeten yeni kulüp, yeni kent, yeni ülke ve yeni hayata ahenk sürecinin Messi’yi zorladığı öne çıkarıldı.

PAPARAZZİNİN ORTASINDA KALDI

Lionel Messi, PSG’ye transferinin akabinde ailesiyle birlikte Le Royal Monceau isimli otele yerleşti. Barcelona’da gözlerden uzak yaşayan Messi, Paris’te kalabalık taraftarlar ve paparazzilerin ortasında kaldı.

OTELDEN HİÇ ÇIKMADI

Messi bu süreçte çocuklarını okula götürmek için bir saat, idmana gitmek için de bir saat harcadı. İdman dönüşlerinde ise yıldız futbolcu otel odasından hiç çıkmadı. Messi ve ailesinin Paris’teki birinci iki ayı bu biçimde geçti ve daha sonra kendi konutlarına yerleştiler.

PAREDES’TEN DAYANAK FRANSIN BASININDAN TENKİT

Arjantinli yıldızın grup arkadaşlarından Paredes, “Yeni bir ülkeye ve yeni bir kulübe ahenk sağlamak dünyanın en uygunu Messi için bile kolay değil fakat Leo bu durumu bilakis çevirecek” sözleriyle oyuncunun ahenk sıkıntısına dikkat çekti. Fransız basını ise Messi için bu kadar anlayışlı değildi ve yıldız futbolcu sert tenkitlere maruz kaldı.

‘DAHA SERT DAVRANIYORLAR’

Messi’nin bir grup arkadaşı, “Ona İspanya’da daha fazla hürmet duyuyorlardı, burada daha sert davranıyorlar, daha fazla faul yapıyorlar” kelamlarıyla Messi’nin maçlardaki durumundan kelam ediyor.

34 YAŞINDA YENİ MACERA ETKİLEDİ

Messi’nin 34 yaşında yeni bir kafilenin içinde yer almasının oyuncuyu fazlaca etkilediği konuşuluyor. PSG, Barcelona’ya nazaran daha heterojen bir kümeye sahip. Fransız grubunun takımı 13 farklı milletten oyuncu kümesiyle dolu.

‘KONUŞMUYOR, SESSİZCE DURUYOR’

Lakin Barcelona’da durum farklıydı. Grup içinde Arjantinli yıldızla daha evvel tanışmayanlar, “Konuşmuyor, yerinde oturuyor ve sessizce duruyor. Yalnızca her şeye bakıyor” kelamlarıyla oyuncunun ruh halini açıkladı.

ESKİ GÜNLERİNE DÖNMEK İSTİYOR

Yaşadığı tüm zorluklara karşın Messi’nin Paris’te otel hayatından yerleşik yaşama geçmesinin performansına direkt katkı yaptığı vurgulandı. Ahenk meselesini yavaş yavaş gideren futbolcu en kısa vakitte eski günlerine geri dönmek istiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İspanya’da olay Messi iddiası! İhanet eden kişi eski ekip arkadaşı için yorumda bulun

    İspanya’da olay Messi iddiası! İhanet eden kişi eski ekip arkadaşı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İspanya’da olay Messi iddiası! İhanet eden kişi eski ekip arkadaşı için ilk yorumu yapabilirsin.