İstek Çalımbay: ‘Altın kıymetinde 3 puan kazandık’

Spor Toto Harika Lig’in 25. haftasında Yeni Malatyaspor’u konuk eden ve alandan 2-1 galibiyetle ayrılan Sivasspor’da Teknik Yönetici İstek Çalımbay, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan deneyimli teknik adam, “Tek gayemiz kendi alanımızda bu maçı kazanmaktı. Geçtiğimiz hafta istemediğimiz halde bir maç kaybettik. Çok yanlışlar yaparak kaybettiğimiz bir maç oldu. Bugünkü maçta da birinci yarı biz mağlup olduk. Hiç bu kadar makûs oynadığımız bir birinci yarı olmamıştı. Şaşırıyorum, yorgunluk olabilir. Zira uzun yollardan geldik. Konsantremiz çok düşüktü. İstediğimiz hiçbir şeyi yapamadık. Maçtan evvel bunları konuşmuştuk, sıkıntı bir maç olacağını biliyorduk. Çok yeterli hamle çizgisine sahipler, bizi çok zorladılar. Bir gol yedik fakat öteki goller de yiyebilirdik. Antrenörlük hayatımda birinci kez birinci yarıda oyuncu değiştirdim. Değiştirmek zorunda kaldım. İkinci yarı farklı bir biçimde alana çıktık. Kendine güvenen, hem atakta hem defansta motive olan, bilhassa Malatya’nın birinci yarı durumları kadar, tahminen de daha fazla konumlara girdik, iki tane de gol attık. Bana nazaran altın bedelinde 3 puan kazandık” tabirlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İstek Çalımbay: ‘Altın kıymetinde 3 puan kazandık’ için yorumda bulun

    İstek Çalımbay: ‘Altın kıymetinde 3 puan kazandık’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstek Çalımbay: ‘Altın kıymetinde 3 puan kazandık’ için ilk yorumu yapabilirsin.