İstek Çalımbay: ‘Taraftarın maça gelmemesine üzülüyorum’

Spor Toto Üstün Lig’in 34’üncü haftasında Demir Küme Sivasspor, alanında Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup etti. Uğraşın akabinde Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ve Aytemiz Alanyaspor Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, çabayı kıymetlendirdi.

İstek Çalımbay, bu maçın da güç geçtiğini belirterek, “Rakiple 3 tane maç oynadık hepsi çok güç geçti. Geçen kupa maçımızı 10 kişi kazanmamıza karşın bu maçın güç olacağını konuştuk. Sıkıntı bir maç oldu. Bizim grubumuz, tahminen de Türkiye’de en çok maç oynayan kadro. Hiçbir kadro lige başlamadan biz resmi maçlar oynadık. Avrupa’da maçlar oynadık. Erken başladık. Tabi ki sakatlıklar, ligin sonuna yanlışsız düşük performanslar olabilir. Bugün maçın genelinde iki kadro da kazanmak için oynadı. Hoş konumlar oldu. Birden fazla vakit yaptığımız üzere son paslarda başarılı değildik. Kupa finali oynarken bu türlü oynarsak hiç düzgün olmaz. Onun için oynadığımız oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Hem ferdî hem ekip olarak oyunumuzun üstüne çıkmalıyız. Golü attıktan sonra kapanmayı katiyetle istemiyoruz. Onun için önümüzde oynayacağımız kupa maçı bizim için çok önemli” sözlerini kullandı.

“TARAFTAR EKİBİ DESTEKLEMELİ”
Taraftarın maçlara gelmemesine çok üzüldüğünü belirten Çalımbay, “Taraftarın bize kesinlikle takviye vermesi gerekiyor. Bilhassa son Alanya kupa maçında kesinlikle taraftarımızın gelmesi, dayanak vermesi gerekiyor. Bu ekip 2 yıldır Avrupa’ya gidiyor. Tahminen de hiçbir Anadolu grubu üst üste gidemedi. Grup düzgün şeyler verdi. Taraftarın da sahip çıkması gerekiyor. Ben tüm ekibimi kutluyorum. Kusursuz işler yaptık. Sivas’ta ne hedeflediysek yerine getirdik. İnşallah kupada da finale kadar giderek finali de geçmek için elimizden geleni yapacağız. Kupada da kesinlikle bu oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

MATEOS: DURUMLARI GOLE ÇEVİRMEDİK
Aytemiz Alanyaspor Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos ise kupadakine misal bir maç olduğunu belirterek, “Bugün oynadığımız gayret bir kaç gün evvelki kupa maçından farksızdı. Top bizdeydi, ön alanda oynadık ancak konumları gole çeviremedik. Rakip çok fazla bizi zorlayamadı. Bir kaç defa geldiler. Geriye atılan bir topta durum penaltı oldu. Oradaki konumu da pahalandırmak lazım. Top geçtikten sonra oyuncumuz Yatabare’nin ayağına bastı. Durum top geçtikten sonra oldu. Rakibimiz çok tehlike yaratamadı. İkinci yarıda denetim bizdeydi. Candeias topu ağlara gönderdi lakin geçerlilik kazanmadı. Bu maçın artı ve eksilerini cebimize koyup konutumuza dönüyoruz. Bu artı eksileri kıymetlendirerek bir sonraki kupa maçında buradan cinsle ayrılmak istiyoruz” formunda konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İstek Çalımbay: ‘Taraftarın maça gelmemesine üzülüyorum’ için yorumda bulun

    İstek Çalımbay: ‘Taraftarın maça gelmemesine üzülüyorum’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstek Çalımbay: ‘Taraftarın maça gelmemesine üzülüyorum’ için ilk yorumu yapabilirsin.