İtalya, 53 yıl sonra gelen Avrupa Şampiyonluğunu büyük coşkuyla kutladı

Başşehir Roma’da Popolo Meydanı ve Fori Imperiali Bulvarına kurulan dev ekranların yanı sıra Campo dei Fiori Meydanında toplanan binlerce İtalyan, kadrolarının final uğraşını ilgiyle takip etti.

Popolo Meydanındaki taraftarlar, maçın çabucak başında ekiplerinin yenik duruma düşmesiyle maçın büyük kısmını telaşlı gözlerle izledi.
İkinci yarıda İtalya’nın beraberlik golünü bulmasıyla meydanda büyük sevinç yaşandı.

Karşılaşmada 90 dakikalık olağan müddetin ve uzatma devrelerinin 1-1 berabere bitmesiyle geçilen penaltı atışları da meydanda büyük heyecanla izlendi.

İtalya’nın penaltı atışlarında rakibi İngiltere’ye 3-2 üstünlük kurmasıyla, “Gök-mavililer” büyük coşkuyla Avrupa Şampiyonluğu’nu kutladı.
Kupa merasiminde İtalya Ulusal Kadrosu’nun şampiyonluk kupasını havaya kaldırmasıyla Popolo Meydanı başta olmak üzere başşehir Roma ve başka İtalyan kentlerinde coşku doruğa çıktı.

İtalyanlar, 1968’den sonra kazanılan Avrupa Şampiyonluğunu gece boyunca kutlamaya devam etti. Şampiyonluk kutlamaları, ülkenin kuzeyinden güneyine bütün kentlerine yayıldı.

Bu ortada, Roma dışında ülkenin büyük kısmında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olaylarının artmasına yol açabileceği gerekçesiyle dev ekranda maç tertibi yapılmadı. Fakat İtalyanlar, şampiyonluğun gelmesiyle bu başarıyı kutlamak için sokaklara döküldü.

Başşehir sokaklarında sık sık havai fişekler atılırken, İtalyanların araç ve motosikletleriyle konvoy yaptıkları görüldü.

Öteki yandan, Avrupa Şampiyonu İtalya Ulusal Kadrosu’nun bugün erken saatlerde şampiyonluk kupasıyla bir arada Roma’ya ulaşması bekleniyor. Gök-mavili grup, bugün akşam saatlerinde İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve İtalya Başbakanı Mario Draghi tarafından farklı başka kabul edilecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İtalya, 53 yıl sonra gelen Avrupa Şampiyonluğunu büyük coşkuyla kutladı için yorumda bulun

    İtalya, 53 yıl sonra gelen Avrupa Şampiyonluğunu büyük coşkuyla kutladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İtalya, 53 yıl sonra gelen Avrupa Şampiyonluğunu büyük coşkuyla kutladı için ilk yorumu yapabilirsin.