İtalya’da Ebrar Karakurt sazı eline aldı! İnanılmaz hareket, Egonu afalladı

Filenin Sultanları’nın yıldız ismi Ebrar Karakurt, transfer olduğu İtalya’da adeta ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. İtalya’nın en güzel iki grubu Novara ve Imoco dün karşı karşıya gelirken çabaya damga vuran isim Ebrar Karakurt oldu

Büyük çıkış yakaladı
‘En Düzgün Smaçör’ ödülünün sahibi olan Karakurt, geçtiğimiz mayıs ayında İtalya Bayanlar Voleybol Ligi kadrolarından Igor Gorgonzola Novara’ya transfer olmuştu.

İtalya’nın en âlâ iki grubu Novara ve Imoco dün karşı karşıya geldi. Uğraş damga vuran isim ise Türk yıldız Ebrar Karakurt oldu. Ebrar Karakurt’un forma giydiği Igor Gorgonzola Novara, dünya yıldızı Paola Egonu’nun da forma giydiği Prosecco Doc Imoco Volley’i 3-1 mağlup etti. Novara, rakibi Prosecco Doc Imoco Volley’i 25-19, 25-21, 23-25 ve 25-19’luk setlerle 3-1 mağlup etti.

Egonu’ya blok
İtalya ve Dünyanın en yeterli voleybolcularından olan Paola Egonu’yu durduran isim Ebrar Karakurt oldu. 2. setin sonunda Ebrar’ın yaptığı blok büyük alkış aldı.

Ebrar 4. defa üst üste MVP seçildi
Müsabakada Kadrosuna 23 sayı katkıda bulunan Ebrar Karakurt, maçın En Kıymetli Oyuncusu(MVP) seçildi. Ulusal voleybolcu böylelikle Ebrar Karakurt 4 haftada 4. defa MVP seçildi. Ligde 17. galibiyetini alan Novara, Imoco’yla galibiyet sayısını eşitledi.

Türkçe açıklama
Ebrar daha evvelki maçın akabinde İtalyan medyasına demecini Türkçe vermişti. Ulusal voleybolcu, “Bizi takip etmeye devam edin. Daha bir sürü MVP mükafatı alacağım. Çok hoş şeyler yapacağız” dedi.

 

Herkesin gönlünü kazandı
Igor Gorgonzola Novara’ya çabuk ısınan Ebrar Karakurt kısa müddette İtalya’da taraftarların sevgilisi durumuna geldi. Eğlenceli tutumları gönülleri kazandırdı. Grup arkadaşlarıyla bağlantısı en üst düzeyde tutan Ebrar vakit zaman latife yapmaktan geri kalmıyor. İdman sonrası ekip arkadaşlarına latife yapan Karakurt o anları kayıt alına alıyor.

Yeni saçları takipçilerinden tam not aldı
Uzun vakittir pembe saçlarıyla büyük beğeni toplayan genç voleybolcu, saç rengini siyah yaptı. Toplumsal medyada yeni imajını “Bu güzel da kimmiş. Benmişim” sözleriyle paylaşan Karakurt, takipçilerinden tam puan aldı.

Çocukluk fotoğrafı şaşırttı
Mayıs ayından beri Igor Gorgonzola Novara’da forma giyen ünlü voleybolcu Ebrar Karakurt’un çocukluk fotoğrafları görenleri şaşırttı. İlkokuldayken masa tenisi oynayan Karakurt, Balıkesir’de masa tenisi birinciliğini kazandı. Taşındığı mahalledeki okulda masa tenisi olmadığı için voleybola yönelen Karakurt, bir mühlet Balıkesir Belediye’sinin voleybol kadrosunda yer aldı. Bursa’da voleybol oynadığı yıllarda Eczacıbaşı ve Vakıfbank tarafından istenen Karakurt, en sonunda Vakıfbank Spor Kulübü ile anlaştı.

Tenkitler sökmüyor bana
Ebrar Karakurt, kendisine yöneltilen “Eleştirilere ve baskılara nasıl dayanıyorsun? Duygusal çöküntü yaşadığın oldu mu?” sorusuna, “Hiç olmadı. Ben gülüyorum yalnızca. Zati lisanı olan konuşuyor. Ben en uygun yaptığım şeyi yapıp alanda karşılık vermeye devam ediyorum. Gamsızım ben. Tenkitler sökmüyor bana.” yanıtını verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İtalya’da Ebrar Karakurt sazı eline aldı! İnanılmaz hareket, Egonu afalladı için yorumda bulun

    İtalya’da Ebrar Karakurt sazı eline aldı! İnanılmaz hareket, Egonu afalladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İtalya’da Ebrar Karakurt sazı eline aldı! İnanılmaz hareket, Egonu afalladı için ilk yorumu yapabilirsin.