İzmir’de 10 bin kişi Wings for Life World Run’da yeterlilik için koştu

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu hususta farkındalık yaratmak için tüm dünyada tıpkı anda koşulan Wings for Life World Run 2022’de Türkiye birincileri belirli oldu. İki kıta yedi ülkede tıpkı anda başlayan tertibin İzmir’deki ayağı Kültürpark’tan start aldı. 10 bin kişinin ‘koşamayanlar için koştuğu’ aktiflik dört saat sürdü. Büyük bir coşkuyla dört saat süren koşunun akabinde bayanlarda Tuğçe Karakaya (36,88 km), erkeklerde Üzeyir Söylemez (61,23 km), Ford Kuga Yakalama Araçları’ndan en uzun mühlet kaçarak Wings for Life World Run 2022’nin şampiyonları oldu.

Karakaya: Herkesi yürekten tebrik ediyorum

Ford Kuga Yakalama Araçları’ndan 36,88 kilometre kaçarak bayanlardan birinci olan Tuğçe Karakaya, ‘‘Böyle hoş bir tertipte yer almak çok hoş. Bu aktiflikte birinci sefer koşuyorum. Benim için çok hoştu. Herkesi yürekten tebrik ediyorum. Tertipte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ sözlerini kullandı.

Söylemez: Her adım omurilik felçlileri için atıldı

61,23 kilometreyle erkeklerde birinci olmayı başaran Üzeyir Söylemez, ‘‘Tüm pürüzleri aşmak için bu müsabakaya geldim. Buradaki her adım omurilik felçlileri için atıldı. Ben de burada hoş bir misyon üstlendim ve MS hastaları için koştum. Unutamadığım an, engelli atletlerle birlikte yarışa başlamam oldu. Onları düşündükçe daha çok adım atmak istedim. Engelliler için adım attığım için çok mutluyum’’ dedi.

4,2 milyon euro yardım toplandı

Wings for Life World Run 2022’de dünya genelinde 161 bin 892 kişi adımlarını omurilik felçlilerine umut olmak için atarken, 4 milyon 200 bin euro yani 6 milyar 626 milyon TL yardım toplandı.

Ünlü isimler ‘koşamayanlar için koştu’

Dünyanın en büyük uygunluk koşularından Wings for Life Run 2022’de Müge Boz, Caner Erdeniz, Pelin Altan, Anıl Altan, Onur Büyüktopçu, Cemre Gümeli, Müjde Uzman, Ayşe Tolga üzere birçok ünlü omurilik felçlilerine takviye olmak için koştu.

Ünlü isimlerin yanı sıra Red Bull atletleri Ayşe Begüm Onbaşı, Kübra Dağlı, Hazal Irmak, İsmail ‘Isopowerr’ Can Yerinde ve Bora Altıntaş da Wings for Life Run’da yer aldı. Red Bull atletleri, dünyanın en büyük yeterlilik koşularından olan Wings for Life Run’da koşma bahtı yakaladıkları için gururlu olduklarını söz etti.

Direksiyonda Dario Costa ile Ali Türkkan

Koşunun başlamasından yarım saat sonra yola çıkan Ford Kuga Yakalama Araçları’nı Red Bull atletleri Dario Costa ile Ali Türkkan kullandı. Yakalama Araçları’nda Dario Costa’ya Cemre Gümeli, Ali Türkkan’a ise Caner Erdeniz eşlik etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İzmir’de 10 bin kişi Wings for Life World Run’da yeterlilik için koştu için yorumda bulun

    İzmir’de 10 bin kişi Wings for Life World Run’da yeterlilik için koştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İzmir’de 10 bin kişi Wings for Life World Run’da yeterlilik için koştu için ilk yorumu yapabilirsin.