Jaroslav Köstl: Bizim için çok büyük bir zafer

UEFA Konferans Ligi Play-Off Çeşidi birinci maçında Slavia Prag deplasmanda Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde basın toplantısında konuşan Slavia Prag Yardımcı Antrenörü Jaroslav Köstl, kendilerini çok şiddetli bir maçın beklediklerini bildiklerini söz ederek, “Rakibimiz çok uygun hazırlanmıştı maça, biz de pek yeterli hazırlanmıştık. Rakibimize çok uygun çalıştık. Fenerbahçe en başta çok kuvvetli bir formda oynadı lakin biz de akıllı halde oynayarak top dolaştırdık ve Fenerbahçe’nin açık vermeyeceği formda alanımızı kapattık. Ondan sonra rakip gol atamadığı için biraz daha heyecanlı oynamasıyla, sakin oyunla, taktik üstünlüğü ortaya koyduk ve sonrasında gol geldi. Golden sonra fırsatları değerlendiremedikten sonra çok şanssız bir gol yedik. Pelkas gol attı, oradaki tek boş oyuncuydu. Üst üste attığımız 2 golle maçı daha da erken bitirebileceğimizi düşünüyorduk. Sonra şanssız bir gol yedik. Lakin bizim için her biçimde çok büyük bir zafer. Skor ne olursa olsun bu bizim için çok büyük bir zafer. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Çok düzgün oyuncuları, geçmişi olan bir kulüp. Antrenör grubu olarak bu maça çok bedel veriyoruz. Her şey bitmiş değil, bir maç daha var. Buradan bir avantajla dönüyoruz. İrtibat konusunda hiçbir kahrımız yok, hocamız bizim yanımızda üzereydi. Maçtan evvel hazırlık basamağında görüştük. Tüm kararları takım olarak birlikte alıyoruz. Hocamız maçı izliyordu televizyondan ve devre ortasında görüştük. Maçtan sonraki hislerini bilemiyorum hocanın“ sözlerini kullandı.

“Fenerbahçe’de savunmanın gerisinde çok alan bulduk“

Fenerbahçe maçındaki gösterdikleri performansın nedeninin sorulması üzerine Köstl, “Çok uygun bir yerde oynadık. Son oynadığımız Slovacko maçında bunu karşılaştırırsak pas yapma imkanı bulamıyorduk. Burada istediğimiz her türlü pası yerden süratli bir halde oynayabildik. O sebeple çok daha rahat atağa çıktık. Oyuncularımızın kimilerinden olağanın daha da üstünde performans gördük. Traore inanılmaz bir gol attı. Golün dışında topu durdurdu ve atak yememizi engelledi. Rakibin oyunu da durumumuz etkiledi. Golü yedikten sonra rakip çok fazla açıldı ve artta çok bol alan bulduk. Bilhassa rakibin sol kanadındaki açıkları elimizden geldiğince değerlendirdik. Üst üste bulduğumuz ataklarla rakibin ve taraftarın sakinliği bozuldu, hatta çakmak bile atıldı. Çok daha üretken bir futbol oynadık“ dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Jaroslav Köstl: Bizim için çok büyük bir zafer için yorumda bulun

    Jaroslav Köstl: Bizim için çok büyük bir zafer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Jaroslav Köstl: Bizim için çok büyük bir zafer için ilk yorumu yapabilirsin.