Judoda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya

Erkekler 66 kiloda Ejder Toktay finalde İspanyol Adrian Nieto Chinarro ile yaptığı çabayı ipponla kazandı ve altın madalya ile birincilik kürsüsüne çıktı. Bayanlar 48 kiloda Gül Baht Şentürk ve Ebru Şahin altın madalya için karşılaştı. Gül Baht Şentürk, karşılaşmayı ipponla kazanarak altın madalyaya ulaşırken Ebru Şahin ise gümüşte kaldı. Bu sıkletin bronz madalya karşılaşmasında ise Merve Azak repesajdan, Sıla Ersin ise yarı finalden gelerek birbirlerinin rakibi oldu. Azak, waza-ari puanıyla bronz madalyanın sahibi olurken, Sıla Ersin 5’inci oldu.  

Bayanlar 57 kiloda Hasret Bozkurt bronz madalya müsabakasında Hırvat Tena Sikic’i ipponla yendi ve bronz madalya kazanan sportmen oldu.
 
Erkekler 73 kiloda Bayram Kandemir, bronz madalya müsabakasında Fransız Cameron Givre’yi ipponla yenerek sıkletinde 3’üncülük kürsüsüne çıktı. 

Yarın devam edecek olan Avrupa Açık Judo Şampiyonası’nda 70 kiloda Minel Akdeniz, Fidan Ögel, Hatice Vandemir, Ümmühan Kıroğlu, Merve Topoğlu; 78 kiloda Nurcan Yılmaz, Serdem Daharlı, Ece Zurnacı, Semanur Erdoğan; +78 kiloda: Kübranur Esir ve Sebile Akbulut ile erkekler 81 kiloda Mustafa Koç; 90 kiloda Feyyaz Yazıcı, Ahmet Çuhadar, Kemal Aydın; 100 kiloda Sidar Akkuş ve +100 kiloda Münir Ertuğ madalya için tatamiye çıkacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Judoda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya için yorumda bulun

    Judoda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Judoda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya için ilk yorumu yapabilirsin.