Kalle Rovanpera Hırvatistan Rallisi’nde doruğa çıktı

Motor sporlarının en kıymetli tertiplerinden biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 2022 döneminin üçüncü yarışı Hırvatistan’da koşuldu. 291.84 kilometrelik toplam uzunluğa sahip 20 etaplık Hırvatistan Rallisi’ne Red Bull atletleri imza attı. Sürat, akıcılık ve tekniğin ön plana çıktığı kuvvetli ralliyi 2 saat 48 dakika 21.5 saniyede tamamlayan Red Bull atleti Kevin Rovanpera rakiplerini geride bırakarak zafere ulaştı.

Hırvatistan’daki uğraşta ikinci sırayı Ott Tanak alırken, üçüncülük de bir öbür Red Bull atleti Thierry Neuville’un oldu. Yeşil bir geleceğin ve sürdürülebilirliğin vurgulandığı Dünya Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışının akabinde genel klasmanda Red Bull sportmeni Kalle Rovanpera dorukta yer alıyor. Dünya Ralli Şampiyonası’nda dönemin dördüncü yarışı 19-22 Mayıs tarihleri ortasında Portekiz’de gerçekleşecek.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kalle Rovanpera Hırvatistan Rallisi’nde doruğa çıktı için yorumda bulun

    Kalle Rovanpera Hırvatistan Rallisi’nde doruğa çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kalle Rovanpera Hırvatistan Rallisi’nde doruğa çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.