Karadeniz’de tarih yazılıyor

CELAL UMUT EREN

Harika Lig’de 25. hafta gayretinde en yakın takipçisi Konyaspor’u 2-1 yenerek şampiyonluk yolunda dev bir adım atan Trabzonspor tarih yazıyor.60 puanla son 13 haftaya giren bordo-mavililerde, Abdullah Avcı ve Edin Visca ikilisi dikkat çekiyor. Başakşehir’de 7 yıl bir arada çalışan ikili, Trabzonspor’da da yan yana geldiler, kaldıkları yerden devam ediyorlar.Avcı ve Visca, 2018-19 döneminde Başakşehir’de 8 puan öndeyken kaybettikleri şampiyonluğun acısını adeta bu dönem çıkarıyor. Her ne kadar Bosna Hersekli yıldız 2019-20 döneminde Başakşehir’le şampiyonluk yaşasa da o devir grubun başında Abdullah Avcı bulunmuyordu. Bu sefer Trabzonspor’da hocasıyla buluşan 32 yaşındaki oyuncu bu dönem çok sevdiği hocasıyla tepeye çıkmayı hedefliyor. Bu nedenle Avcı-Visca ikilisi yarım kalan öykülerini Karadeniz’de tamamlamak istiyor.Devre ortasında takıma katılan Visca, son 3 maçta attığı 4 golle Trabzonspor’un şampiyonluk yolundaki yürüyüşünü resmen başlattı, yine buluştuğu hocası Abdullah Avcı’ya hayat verdi. Visca’nın gol attığı 3 maçta da Trabzonspor kazandı, kayıpsız ilerledi. Abdullah Avcı da kısa müddette ekibe adapte olan Visca’ya saha içi liderliğini hiç düşünmeden verdi, çok güvendiği öğrencisinden tıpkı eskisi üzere yarar almayı başardı. 

En manalı dönem

Teknik yönetici Abdullah Avcı şu ana kadar mesleğinde şampiyonluk sevinci yaşamayadı. Avcı, Başakşehir ve Beşiktaş’ta misyon aldığı periyotlarda istediği başarıyı yakalayamadı. Fakat Trabzonspor’da çok güzel bir periyoda başlayan deneyimli teknik yönetici, mesleğinin en manalı dönemini geçiriyor. Mesleği için çok değerli olan lig şampiyonluğu için artık geri sayıma geçiyor. Trabzon kentinin ve taraftarların takviyesini alan Abdullah Avcı, yarım kalan kıssasını tamamlamak istiyor.

Bu sefer öbür

Trabzonspor, 2019-2020 döneminde da çok yaklaştığı şampiyonluğu kılpayı kaçırmıştı. O periyot Başakşehir’e tepeyi kaptıran bordo-mavililer bu sefer emin adımlarla yürüyor. Hem Abdullah Avcı hem de oyuncular maç maç ilerliyor. Bilhassa Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş üzere ezeli rakiplerin de gerilerde kalması değerli bir avantaj sağlıyor. Taraftarlarıyla da kenetlenen Trabzonspor, çok özlediği şampiyonluğa kavuşmak istiyor.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Karadeniz’de tarih yazılıyor için yorumda bulun

    Karadeniz’de tarih yazılıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karadeniz’de tarih yazılıyor için ilk yorumu yapabilirsin.