Karlı tepede başlayıp bitişte denize atladılar

Kemer Belediyesi ana sponsorluğunda ve Kemer Tanıtım Vakfı’nın (KETAV) dayanağıyla, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından düzenlenen 1’inci SkytoSeaEnduro Dağ Bisiklet yarışı, Kemer ilçesinde tamamlandı. Yarışa İngiltere, Rusya, Venezüella, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Güney Afrika, Azerbaycan ve Türkiye’den 150 atlet katıldı.

Türkiye Enduro Dağ Bisikleti Yarışı’nın 2’nci ayak yarışı kategorisinde olan yarışta, atletler 34 kilometrelik parkura Tahtalı Dağı’nın 2365 metrelik karlı doruğundan başladı. Akabinde kayalıklar ortasından geçerek dere yatağını ve ormanlık alanlardaki kuvvetli parkurları geçen sportmenler, son olarak ilçe merkezine gelerek buradan plaja ulaştı ve bitiş çizgisinde kurulan atlayış rampasından geçerek denize atladı.

Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı gruplarının kaybolmalara ve kazalara karşı güvenlik tedbirleri aldığı yarışta, yabancı sportmenler Türk bayraklı tişörtler giydi. Kuvvetli başlayan ve eğlenceli bir bitişe sahne olan yarışta 8 kategoride dereceye girenler belirli oldu.

Genç erkekler kategorisinde Mustafa Arif Tunç, Seçkin Erkeklerde İngiliz Sam Robson, Master Erkeklerde (36-44 yaş) İngiliz Leon Rosser, Master Erkeklerde (45+) Erman Balkın, Master Bayanlarda Sibel Öçal Berk, E-Bike (14+) Baran Keskin, Hardtail (14+) Selçuk Çelik 1’inci oldu.

Iniesta’nın Barça formasıyla son golü

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Karlı tepede başlayıp bitişte denize atladılar için yorumda bulun

    Karlı tepede başlayıp bitişte denize atladılar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karlı tepede başlayıp bitişte denize atladılar için ilk yorumu yapabilirsin.