Kemal Erdoğan: Kupa gelirlerinin artırılması lazım

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final kura çekimi gerçekleşti. Kura çekiminde Beşiktaş, Kayserispor ile eşleşti. Eşleşmenin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş İdare Heyeti Üyesi Kemal Erdoğan, “Son 8 grup olunca kolay ekip yok. Kayserispor düzgün bir kadro. Fenerbahçe’ye son dakika sürprizi yaptı. Biz son dakikaya bırakmayı düşünmüyoruz. Maçlarda ne olacağı belirli olmaz. Bizim ekibimiz da çok kuvvetli. Hoş bir maç olacak. Futbolcularımızla, teknik grubumuzla konuştuğumuz vakit Antalya’ya gitmek istediklerini söylediler. Kısmet bir sonraki maçta Antalya’da oluruz. Birinci evvel Kayserispor’u yenmemiz lazım. Hazırlanacağız. Türkiye Kupası hoş bir kupa. Biraz evvel futbol kulüplerinin temsilcileri ile sohbet ettiğimiz vakit finale gelene kadar gelirler, sarfiyatlar neredeyse eşit oluyor. Büyük kadroların gelirleri daha âlâ olabilir lakin başka grupları düşünürsek tahminen bu gelirleri daha da arttırmamız lazım. Türkiye Kupası’nda uğraş eden ekiplerin finale kalana kadar önemli masrafları oluyor. Gelirleri azalıyor. Tahminen finali kazandığınız vakit geliriniz oluyor ancak o da genelde primlere gidiyor. Demek istediğim şu; kesinlikle gelirlerin artırılması lazım. Daha cezbetmesi lazım. Tekrar değerlendirilmesini rica ediyorum” diye konuştu.

“Gelirler ile sarfiyatlar ortasındaki meşakkatler maalesef devam ediyor”

Kayserispor’un düzgün bir kulüp olduğunu tabir eden Erdoğan, “Başkanları özel bir insan. Çok çaba etti. Bizim liderimiz da çok özel bir insan. Bütün liderler futbol kulüplerini en yeterli düzeye taşımaya çalışıyorlar. Gelirler ile sarfiyatlar ortasındaki badireler maalesef devam ediyor. Yapılandırma yapan kulüplerimiz var. Yapılandırma kâfi üzere gözükse de aslında değil. Bankalar Birliği ile yapılan yapılandırmayı aslında kamuya olan borçlarımızı da tıpkı biçimde yapılandırabilsek daha rahat edeceğimizi düşünüyorum” halinde konuştu.

“Tesisleşme atağı başlatalım”

Türkiye’de çok âlâ statların yapıldığını söyleyen Kemal Erdoğan, “Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Harika statlar yapılmış. Bütün statlar inanılmaz. Avrupa’da bile bu türlü statlar yok. Lakin bu statlarda oynayacak futbolcuların yetiştirileceği yerler var. Bunlar altyapı ve idman alanları. Büyük kulüplerin bile kâfi alanı yok. Devletimiz lütfen bize yerler tahsis etsin, çim alanlar yapalım. Bu türlü giderse yurt dışından yabancı futbolcu ithal etmeye devam ederiz. Yurt dışından gelen yabancı futbolcular sanıyor musunuz ki bu kazandıkları paraları Türkiye’de tutuyorlar. Yatırımlarını yurt dışına yapıyorlar. Türk oyuncularını en âlâ halde yetiştirmemiz için bize çim alanlar lazım. Tesisleşme atağı başlatalım. İdman alanlarını çoğaltalım. Ersin ve Rıdvan üzere birçok kişi yetişebilir” tabirlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kemal Erdoğan: Kupa gelirlerinin artırılması lazım için yorumda bulun

    Kemal Erdoğan: Kupa gelirlerinin artırılması lazım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kemal Erdoğan: Kupa gelirlerinin artırılması lazım için ilk yorumu yapabilirsin.