Kıymetini bilemediğimiz hocalar takımlarını şampiyon yaptı

Spor Arena – EURO 2020’yi Roberto Mancini idaresindeki İtalya’nın kazanması Türk futbolunun en kıymetli meselelerinden birini tekrar hatırlamamızı sağladı.

Kulüplerimiz vakit zaman dünya çapında teknik yöneticiler transfer ediyor lakin düzgün bir sistem ve sabır olmadığı için muvaffakiyet gelmiyor. Bugüne dek yolu Türkiye’den geçen ve başarısız oldukları için gönderilen üç teknik adam, ulusal ekiplerine Dünya Kupası yahut Avrupa şampiyonluğu kazandırdı.

1998-99 döneminde Fenerbahçe’yi, 2000-01’de Adanaspor’u çalıştıran Joachim Löw, 2006’dan beri teknik yöneticilik yaptığı Almanya Ulusal Takımı’na 2014 Dünya Kupası’nı kazandırdı. 2004-05’te vazife yaptığı Beşiktaş’tan olaylı biçimde ayrılan Vicente del Bosque, 2008-2016 yılları ortasında çalıştırdığı İspanya’yı, 2010’da Dünya, 2012’de Avrupa şampiyonu yaptı.

2013-14 döneminde Galatasaray’da teknik yöneticilik yapan Roberto Mancini, Mayıs 2018’de İtalya’nın başına geçti ve tabir yerindeyse ‘dibe vurmuş’ durumdaki Gök Mavilileri, 3 yılda Avrupa’nın doruğuna çıkardı.

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kıymetini bilemediğimiz hocalar takımlarını şampiyon yaptı için yorumda bulun

    Kıymetini bilemediğimiz hocalar takımlarını şampiyon yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kıymetini bilemediğimiz hocalar takımlarını şampiyon yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.