Kocaelispor, Kovid-19 tedavisi süren Mustafa Reşit Akçay ile devam etmek istiyor

Yeşil-siyahlı grup, Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde dönem hazırlıklarının birinci etabını tamamladı.

Kulüp lideri Engin Koyun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik yönetici Mustafa Reşit Akçay’ın sıhhat durumunun düzgüne gittiğini söyledi.

Akçay’ın Kocaelispor’un TFF 1. Lig’e çıkmasında büyük katkılarının olduğunu belirten Koyun, “Mustafa Reşit hocamız başarılara, şampiyonluğa ulaşmış değerli bir hocamız ve çok âlâ bir insan. İnsani istikameti ve deneyimiyle bizim şampiyonluğumuzda çok emeği ve katkısı oldu.” dedi.

“Hocamız yeterli bir teknik heyete sahip ve birbirinden değerli hocaları var. Bunlar birçok kulüpte çok önemli manada başarılara imza atmış, Avrupa deneyimi olan hocalar.” diyen Koyun, şu anda bu takımın kadronun başında olduğunu aktardı.

Koyun, “Mustafa hocamızla şu anda yolumuza devam ediyoruz. Sıkıntı günde ahde vefalı bir kulübüz. Ben de olaylara bu türlü bakıyorum. Hoca bizi şampiyon yapmış fakat Allah’tan gelen bir hastalık var. Bu hastalığında onu yüz üstü bırakıp ikinci bir atılım yapmak bize yakışmaz. Düzgün bir takımı var ve o takım onun yokluğunu aratmıyor.” diye konuştu.

– “Hocamız âlâ bir insan ve fevkalade sorumluluk sahibi”

Akçay’ın hastalık sürecinde de grubu yakından takip ettiğini anlatan Engin Koyun, “Hocamız yatağında bile kadrosu takip ediyor, aklı fikri burada. Sıhhati da güzele gidiyor. Türk futboluna ve Kocaelispor’umuza uzun yıllar hizmet edeceğini düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Engin Koyun, TFF 2. Lig play-off finalinde Sakaryaspor ile oynanan müsabakada, Akçay’ın oksijen tüpü ile yedek kulübesinde yer alarak ekibini takip ettiğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

“10 yıllık hazırladığımız projeyi birlikte yaptık. Altyapı denince çok keyifli oldu. Hocamız yeterli bir insan ve fevkalade sorumluluk sahibi, bu çok değerli. Oksijen tüpüyle yedek kulübesinde ekibinin ardında olması, aslında çok kıymetli bir bildiri ve fedakarlıktır. Onlar daima benim gözümün önünde. O gün bizim sıkıntı günümüzde yanımızda olan hocamızın bu güç gününde yanında olmamız lazım diye düşünüyorum.”

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kocaelispor, Kovid-19 tedavisi süren Mustafa Reşit Akçay ile devam etmek istiyor için yorumda bulun

    Kocaelispor, Kovid-19 tedavisi süren Mustafa Reşit Akçay ile devam etmek istiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kocaelispor, Kovid-19 tedavisi süren Mustafa Reşit Akçay ile devam etmek istiyor için ilk yorumu yapabilirsin.