Köy köy gezip kadın ve çocuklara spor yaptırıyorlar

Spor Arena/Efkan BUCAK İstanbul’un Şile ilçesinde geçtiğimiz yaz başlatılan ve bu yaz döneminde da devam eden Yaz Spor Okulu amacı büyüttü. İlçeye gelemeyen lakin spor yapmak isteyen vatandaşlar için Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı’nın dayanağıyla oluşturulan taşınabilir spor aracı köy köy gezip, bayanlara ve çocuklara spor yaptırıyor.

Projenin koordinatörü ise Kırkpınar Başpehlivanlarından Mecit Yıldırım… Uzun yıllar hem minder hem de yağlı güreşte kıymetli başarılara imza atan Yıldırım’ın önderliğinde 40 eğitmen haftanın 7 günü Şileli gençlere spor yaptırıyor. Mecit Yıldırım, yalnızca güreş değil, tam 15 branşta Şileli gençlere hizmet verdiklerini, yetiştiği ilçenin gençlerine katkı sağladığı için memnun olduğunu söyledi.

Yıldırım, “Şile’de çok büyük bir potansiyel var fakat ilçemizin coğrafik şartları nedeniyle gençlerimizin hepsinin merkezdeki spor tesislerine gelme imkanı yok. Çünkü Şile geniş bir coğrafya ve ilçe merkezimize çok uzak köyler mevcut. Bizler de uzak köylerimizdeki vatandaşlarımızın ayağına sporu götürmeye karar verdik. Büyük de ilgi gördük. Çalışmalarda şu ana kadar 1200 çocuğa ulaştık. Taşınabilir spor aracıyla çalışmalarımız sayesinde bu derece büyük bir sayıya ulaştık. Bu sayının artacağını umuyoruz” dedi.

Yaz Spor Okulları sayesinde Şile’nin tüm spor tesislerinin etkin hale geldiğini belirten Yıldırım, “Mümkün olduğunca çeşitli branşlar açmaya gayre ettik. Örneğin Türkiye’de birinci kere bir belediye tarafından dalga sörfü kursu veriliyor. Şile bu hususta bir unsur imza atmış durumda. Epeyce talep de gördük” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Köy köy gezip kadın ve çocuklara spor yaptırıyorlar için yorumda bulun

    Köy köy gezip kadın ve çocuklara spor yaptırıyorlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Köy köy gezip kadın ve çocuklara spor yaptırıyorlar için ilk yorumu yapabilirsin.