Kübra Dağlı Avrupa Şampiyonu oldu

Türkiye’nin en yetenekli taekwondo atletlerinden biri olan Kübra Dağlı, Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı. Red Bull sportmeni Kübra Dağlı, Portekiz’de gerçekleştirilen 15. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nda çiftlerde altın madalya kazandı. 2017 yılında Dünya Şampiyonu olan Kübra Dağlı, bu sonuçla Türkiye şampiyonluğunun akabinde Avrupa şampiyonluğuna da erişmiş oldu.

2021 yılına Türkiye Şampiyonu olarak başlayan Kübra Dağlı, Portekiz’deki turnuvada da çiftlerde partneri Emirhan Muran ile birlikte yarıştı. Hem elemlerde hem de finalde kusursuz bir performans gösteren Kübra Dağlı, Türkiye’ye çok değerli bir muvaffakiyet getirmiş oldu.

‘Bu muvaffakiyet Türkiye’ye armağan olsun’

2021 yılına iki maksatla başladıklarını lisana getiren Red Bull sportmeni Kübra Dağlı “Uzun bir ortadan sonra yine yarışmak çok hoş bir his. Bu seneye iki turnuvayı hedefleyerek başlamıştık. Evvel Türkiye Şampiyonası’nda memnun sona ulaştık. Ne keyifli ki Avrupa Şampiyonası’ndan da altın madalya ile ayrıldık. Bu şampiyonluk tüm Türkiye’ye armağan olsun” sözlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kübra Dağlı Avrupa Şampiyonu oldu için yorumda bulun

    Kübra Dağlı Avrupa Şampiyonu oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kübra Dağlı Avrupa Şampiyonu oldu için ilk yorumu yapabilirsin.