Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Spor Festivali için geri sayım başladı

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde Atakent Menekşe Parkı’nda düzenlenecek olan Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Spor Şenliği basın toplantısı, Küçükçekmece Belediye Başkanlığında gerçekleştirildi. Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, eski basketbol atleti Tamer Ali Oyguç, profesyonel voleybolcu Batuhan Gürme’nin konuşmalarını yaptığı toplantıya birçok atlet ve spor gönüllüsü katıldı.

Şenlikte, İstanbul çapında toplam 700ü aşkın atletin katılacağı 3×3 sokak basketbolu, plaj voleybolu ve ayak tenisi branşlarında turnuva maçları düzenlenerek, vatandaşların hem eğlenecekleri hem de spor yapabilecekleri bir ortam atmosfer oluşturulacak. Bu turnuvaların yanı sıra şenlik alanında çeşitli oyun kümeleri, sıcak hava balonu üzere etkinlikler gün uzunluğu devam edecek. Spor Şenliği alanda yapılacak radyo yayını ve ünlü müzik kümesi Pinhani konseriyle son bulacak.

ÜLKEMİZİN BAYRAĞINI DALGALANDIRACAK GENÇLER GURURUMUZ OLACAK

Spora ve atlete kıymet verdiklerini belirten Kemal Çebi, Burası bir kamu kurumu. Buradaki harcamaların tamamı, burada yaşayan insanların ödediği vergilerden oluşuyor. Biz yaptığımız tertiplerde asla parayı çöpe atmıyoruz. Bu gençleri, birtakım bedellerle donatabilmek, onları makus alışkanlıklardan uzaklaştırabilmek birinci amacımızdır. İçerisinden çıkabilecek, madalya alacak, muvaffakiyetler elde edecek, birincilikler kazanıp ülkemizin bayrağını dalgalandıracak beşerler gururumuz olacak. Hasebiyle Küçükçekmece Belediyesi olarak gerek spora gerek eğitime gerek kültür sanata yaptığımız tüm yatırımların bu ülkeye artı paha katacağından eminiz. Beşere yatırım yapmaya çalışıyoruz diye konuştu.

Çebi, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Koronavirüs, sporla ilgili aktivitelerimizde muhakkak bir daralmaya sebep oldu. Şu anda ülkede biraz daha rahatlama var üzere görülüyor. Umuyorum ki bu biçimde devam edecek ve birkaç ay içerisinde bizi tahminen de daha disiplinli olmaya, varlıklarımızın farkına varmaya sebep olan kovid-19 bir an evvel sarfiyat. Ben bazen dua ediyorum ve kâfi, biz senden dersimizi alacağımız kadar aldık diyorum. Demek ki bu türlü durumlarda dayanışma yapmamız lazım, birikimlerimizin olması lazım, ülkemizin güçlü olması lazım.

GENÇLER İÇİN MÜKEMMEL BİR TERTİP

Tamer Ali Oyguç, Pandemi sürecinde hepimiz konutlara tıkıldık. Eski basketbolcular, eski sportmenler olarak bile kendimizi dışarı atma muhtaçlığı hissediyoruz. Bu olağanlaşma sürecinde de hem insanları bir ortada tutmak hem de onları spora kazandırmak hem de gençleri makus alışkanlıklardan uzaklaştırmak ismine çok yeterli bir tertip dedi.

Batuhan Gürmen (18), Daha evvel Küçükçekmece Belediyesinin düzenlediği tertiplere katıldım. Benim için farklı bir deneyim oldu. Hoş rekabetlerimiz oldu. Bu sene de birebir rekabetlerin sürmesini temenni ediyorum. İnşallah hoş bir tertip olur sözlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Spor Festivali için geri sayım başladı için yorumda bulun

    Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Spor Festivali için geri sayım başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Spor Festivali için geri sayım başladı için ilk yorumu yapabilirsin.