Küresel pil markası, etraf dostu eserini metaverse’te tanıttı

Son periyotta iş dünyasının gündemini saran sürdürülebilirlik ve metaverse kavramları güç kesiminde bir ortaya geliyor. Pil markaları ortasında sürdürülebilirlik raporu olan ve karbon ayak izini ölçümleyip takip eden esas markalardan Duracell, hem kullanıldığı aygıtların performansını artıran hem de tabiat dostu olan yeni eserini metaverse cihanında gerçekleştirdiği aktiflikle tanıttı. Yeni bir etkin unsur ile özel laboratuvarlarda geliştirilen ve pillerin ömrünü uzatarak aygıt performansını artıran Duracell Optimum, üretiminden kutu dizaynına kadar büsbütün sürdürülebilirlik prensibi üzerinden tüketicilerle buluşacak.

Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu bahse ait açıklamasında, “Yoğun çalışmalarımızın bir sonucu olarak geliştirdiğimiz ve kullanıldığı aygıtların performansını şimdiye kadar hiç ulaşılamayan halde artıran yeni eserimizi kullanıma sunuyoruz. Duracell Optimum’un yalnızca yarattığı yüksek performans farkıyla değil, tabiat dostu olmasıyla da öne çıkacağına inanıyoruz” dedi.

“30 KATA KADAR UZUN ÖMÜR VE GÜÇLÜ PERFORMANS SAĞLAYACAK”

Yeni eserlerinin, sürdürülebilirlik ve tabiat dostu bir marka olmayı merkeze aldıkları idare anlayışlarını temsil ettiğine dikkat çeken Kerem Sinanoğlu, “Laboratuvarlarımızda uzun süren Ar-Ge çalışmalarının akabinde geliştirilen ve teknik özellikleriyle tüketicilere katma paha sunan etraf dostu Duracell Optimum’u metaverse’te gerçekleştirdiğimiz aktiflikle tanıttık. Lansmanımıza farklı bölümden birçok iş insanı katılırken, biz de eserimizin günümüz aygıtlarında 30 kata kadar uzun ömür ve güçlü performans yaratacağını paylaşma imkanı bulduk” diye konuştu.

UZUN ÖMÜRLÜ PİLLERLE DAHA AZ ATIK OLUŞACAK

Daha uzun ömürlü piller üreterek daha az atık oluşturmayı hedeflediklerini aktaran Sinanoğlu, “Ar-Ge çalışmalarına değerli bir bütçe ayıran, yeşil güçle üretim yapan ve dünya standartlarına uygun sorumluluk sertifikalarına sahip bir şirket olarak, tüm eserlerimizi yüzde 90 karton ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş paketlerle tüketicilere ulaştırıyoruz. Bölümümüzde karbon ayak izini ölçümleyip takip eden ve sürdürülebilirlik raporu hazırlayan tek markayız. Yeşil yaklaşımımızla hem kullanıcı hem de tabiat dostu eserler geliştirmeyi sürdüreceğiz” tabirlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Küresel pil markası, etraf dostu eserini metaverse’te tanıttı için yorumda bulun

    Küresel pil markası, etraf dostu eserini metaverse’te tanıttı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küresel pil markası, etraf dostu eserini metaverse’te tanıttı için ilk yorumu yapabilirsin.