Lerzan Memnun ile Ceren Hindistan ortasındaki davada karar!

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; Lerzan Memnun, bir devir sunuculuğunu yaptığı “Söylemezsem Olmaz” isimli televizyon programında Ceren Hindistan’ın işadamı Ümit Aslan’la yaptığı dini nikahlı evliliğiyle ilgili tenkitte bulunmuştu.

Ceren Hindistan da bu tenkit üzerine toplumsal medya hesabından, ‘Türkiye’nin iki düzeysiz sürtüğü çıkmış bizi eleştiriyor. Hangi vasıfla? Hayat bizim dedikodusu sizin, hayırdır? İmam nikâhlı da olurum resmi nikâhlı da… Hayat benim değil mi? Size mi vereceğim hesabını! Kabul eden benim, yaşayan benim! Sana ne! Yeni doğum yapmış bir anneye bunu yaptığınız için Allah sizin belanızı versin!’ formunda paylaşımda bulunmuştu.

Ceren Hindistan daha sonra bu paylaşımı silmişti. Lerzan Keyifli, Ceren Hindistan’ın bu paylaşımı nedeniyle savcılığa şikayetçi olmuştu. Şikayet üzerine Ceren Hindistan’a İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 4 aydan 2 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmış, mahkeme, Hindistan’ı hakaret cürmünden bin 160 lira isimli para cezasına çarptırmıştı. Mahkeme, bu cezayı da kararın açıklanmasının geri bırakılmasına çevirmişti.

7 BİN LİRAYI YEDİ YILLIK FAİZİ İLE ÖDEYECEK
Lerzan Memnun, ceza davasının akabinde avukatı H. Barbaros Bursalıoğlu aracılığıyla Ceren Hindistan’a 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Ceren Hindistan’ın hakareti nedeniyle müvekkilinin manevi olarak düşünce yaşadığını öne süren avukat Bursalıoğlu, “Davalı, yaptığı aksiyondan sonra müvekkil ile bağlantı kurmamış, özür dilememiş ve pişmanlığını lisana getirmemiştir” dedi.

İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yaklaşık iki yıldır devam eden davanın karar duruşmasına Lerzan Memnun ile Ceren Hindistan katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Duruşmada kelam alan Lerzan Mutlu’nun avukatı H. Barbaros Bursalıoğlu, “Ceza belgesi katılaşmıştır. Ceren Hindistan’ın cürmü sabittir. Ceren hanım, müvekkilden rastgele bir özür dilememiştir. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi.

Ceren Hindistan’ın avukatı Gizem Bostan Haçikoğlu ise, davanın reddini istedi. Kararını açıklayan mahkeme, Lerzan Mutlu’yu haklı buldu. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Ceren Hindistan’ın 7 bin liralık manevi tazminatı 7 yıllık faiziyle birlikte Lerzan Mutlu’ya ödemesine karar verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Lerzan Memnun ile Ceren Hindistan ortasındaki davada karar! için yorumda bulun

    Lerzan Memnun ile Ceren Hindistan ortasındaki davada karar! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lerzan Memnun ile Ceren Hindistan ortasındaki davada karar! için ilk yorumu yapabilirsin.