Lider Karaveli: Oyuna sahip olamadık

Spor Toto Muhteşem Lig’in 25’inci haftasında Adana Demirspor, alanında ağırladığı Beşiktaş ile 90+2’nci dakikada Samet’in attığı gol ile 1-1 berabere kaldı.

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Lider Karaveli, Adana Demirspor maçının akabinde, iki grubun da hafta içi oynanan 120 dakikalık kupa maçlarından geldiğini ve bu nedenle yorgun olduğunu belirterek, “Oyun iki taraf için de istikrarlı ve denetimli başladı. Rakibin birinci bölgeden, üçüncü bölgeye atılan toplarla bilhassa Balotelli ve öteki oyunculara ulaştıracağını biliyorduk ve buna nazaran hazırlanmıştık. Merkezi kazanıp, kenar ataklarıyla golü bulmak istiyorduk. Bu türlü de oldu ve bizim için de hoş bir gol bulduk” diye konuştu.

“OYUNA SAHİP OLAMADIK”

Maçın ikinci yarısında da birinci yarıya benzeri bir senaryo olduğunu kaydeden Karaveli, “Maçın 60’ıncı dakikasından sonra ortaya çıkan senaryo, bizim için hiç de âlâ değildi. Rakip, her geçen dakika oyunun denetimini aldı. Bizim için en büyük sorun; oyuna atılım yapamamaktı. 4 değişikliği de sakatlıktan kaynaklı yapmak zorunda kaldık. Bilhassa uzatma kısmında rakibin her atağı duruma dönüştü. Biz önde topu koruyamadık, pas akışını sağlayamadık. Çabayı bırakmadık fakat oyuna sahip olamadığımızı düşünüyorum. Kalemizde çok atak ve duran top talihi buldular. Oyun da 1-1 berabere bitti” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Lider Karaveli: Oyuna sahip olamadık için yorumda bulun

    Lider Karaveli: Oyuna sahip olamadık için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lider Karaveli: Oyuna sahip olamadık için ilk yorumu yapabilirsin.