Lider Karaveli’den itiraf! ‘Sakat oyuncularımız da fedakarca oynadı’

Spor Toto Muhteşem Lig’in 27. haftasında Sivasspor deplasmanından 3-2 galibiyetle ayrılan Beşiktaş’ta Teknik Yönetici Başkan Karaveli, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Karşılaşmayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Karaveli, “Sivasspor maçı ile ilgili hazırlıklarımızı yaparken rakibimizi tahlil ettiğimizde çok bariz tespitlerimiz vardı. Bir defa sıkıntı olacağını biliyorduk. Ligde kolay maç yok aslında, her maç her türlü sonuca açık. Ligin ikinci yarısında herkesin amaçları var. Rakibimiz suratı atak geçişleri yapan, kenarları kullanan, bilhassa sol kenar ortalarında tesirli olan bir ekipti. Hür vuruş ve kornerlerden attığı gol sayısı da bir epey fazla. Yediğimiz birinci gol çok çalıştığımız yeren geldi. Beklediğimiz bir golü yedik. Ortayı yaptırmamamız gerekiyordu. Sivasspor bugün öteki maçlarına nazaran alanda biraz daha uzundu. Tesirli işler yapabildi. Oyunun birinci yarısında senaryo bizim istediğimiz üzere oldu” halinde konuştu.

“Takım bütünlüğü bizi çok memnun etti”

Galibiyetten ötürü grubunu tebrik eden Karaveli, “İlk yarı bittiğinde bilhassa kenar ortalarla ilgili ikazlarımızı yaptık. Zira oradan ıstırap yaşayacağımızı biliyorduk. Kolay fauller vermek istemedik. Zira faul ve korner atışları dert olabilirdi. 45 ile 65 ortası çabucak hemen hamlede hiçbir şey yapamadık. Rakipten baskı yedik. Neredeyse hiç vuruş yapamadık. Bir penaltı golü ile 3-1 oldu. 3-1’den sonrada durumlar bulmaya devam ettik. Hiçbir vakit skoru muhafazaya çalışmadık. 3-1’den sonra bulduğumuz durumlarda bunu gösterdi. Son kısımda kazanmak ismine gösterdiği gayret birliktelik grup bütünlüğü bizi çok memnun etti. Şahane bir gayret vardı alanda. Sakat oyuncularımız da fedakarca oynadı. Tüm kadromu bu galibiyet için kutluyorum. Bizim ismimize ligde gitmek istediğimiz noktaya biraz daha yaklaşma ismine kusursuz bir galibiyet oldu” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Lider Karaveli’den itiraf! ‘Sakat oyuncularımız da fedakarca oynadı’ için yorumda bulun

    Lider Karaveli’den itiraf! ‘Sakat oyuncularımız da fedakarca oynadı’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lider Karaveli’den itiraf! ‘Sakat oyuncularımız da fedakarca oynadı’ için ilk yorumu yapabilirsin.