Manchester United’dan Adana’ya uzanan kariyeri hamburger yakmış! Yıllar sonra ortaya çıktı…

Spor Arena Dış Haber – Porto, Manchester United ve Fiorentina üzere üst seviye ekiplerin formasını giyen ve 2018/19 döneminde Adana Demirspor formasıyla futbolculuk mesleğini noktalayan Anderson’la ilgili eski kadro arkadaşları hiç bilinmeyen bir ayrıntısı ortaya çıkardı.

2007’de Porto’dan Manchester United’a transfer olan ve 7 dönem İngiliz grubunun formasını giyen Anderson, kendisinden beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştirememiş ve hayal kırıklığı yaşamıştı.

Medipol Başakşehir’in Brezilyalı sağ beki Rafael ile ikiz kardeşi Fabio yazdıkları otobiyografide, geçtiğimiz dönem Adana Demirspor U16 Grubu’nda yardımcı antrenör olarak hocalık mesleğine başlayan Anderson’un beklenen patlamayı yapamamasının nedenini hamburgere olan düşkünlüğüne bağladılar.

“POTANSİYELİNİ ALANA YANSITSAYDI…”

“Ne vakit otoyoldan geçsek ve bir restoran görse, Anderson ‘hamburger, hamburger’ diye bağırırdı” diyen Rafael ve Fabio kardeşler, “Anderson meczup doluydu lakin onu seviyorduk. Ona bir futbol topu verin ve özgürce oynamasını sağlayın. Bazen potansiyelini alana yansıtsaydı, ligdeki tüm oyunculardan daha âlâ olduğunu gösterirdi” halinde konuştular.

“DÜNYANIN EN DÜZGÜNÜ OLABİLİRDİ LAKİN CİDDİYE ALMADI”

Brezilyalı oyuncunun mesleğinin zorluklarla geçtiğini söyleyen Rafael ve Fabio kardeşler, “Birçok sefer yara aldı ve sonrasında sıhhatsiz beslenmeyle ilgili meseleleri başladı. En formda olduğu devrin en çok maç oynadığı periyot olması tesadüf değildi zira maç yoğunluğundan yemek yiyemiyordu. Şayet profesyonel bir futbolcu olsaydı, dünyanın en yeterlisi olabilirdi. bunları önemli olarak söylüyorum. O, bunları ciddiye aldı mı bilmiyorum. Hayatı kolay ve rahat bir biçimde yaşamayı seviyordu” sözlerini kullandılar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Manchester United’dan Adana’ya uzanan kariyeri hamburger yakmış! Yıllar sonra ortaya çıktı… için yorumda bulun

    Manchester United’dan Adana’ya uzanan kariyeri hamburger yakmış! Yıllar sonra ortaya çıktı… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Manchester United’dan Adana’ya uzanan kariyeri hamburger yakmış! Yıllar sonra ortaya çıktı… için ilk yorumu yapabilirsin.