Manuel Fernandes’ten Beşiktaş kelamları: Düzey epey düzgündü

Türkiye’de Beşiktaş ve Kayserispor formaları giyen Manuel Fernandes, Esporte Minuto’ya özel bir röportaj verdi.

“İspanya’dan sonra Türkiye’ye transfer oldun. Seni transfer için ikna eden şey neydi?” sorusu yöneltilen Fernandes, “Bu daha fazla oynamakla ilgili bir durumdu. Valecia’da az müddet buluyordum ve EURO 2012’de oynamak istiyordum. Beşiktaş bana daha fazla oynama fırsatı verdi, ben de transfer olmaya karar verdim” dedi.

“Türkiye’ye transfer olmadan evvel Türk futbolu hakkında fikirlerin var mıydı?” meseleye yanıt veren Portekizli futbolcu, “Hiçbir fikrim ve hiçbir beklentim yoktu. Benim için karanlıkta bir atış yapmak gibiydi” kelamlarını kullandı.

“Bu karanlıkta atış yapmak senin için nasıl gitti?” sorusu karşısında ise deneyimli yıldız, “Gerçekten düzgün gitti. Beşiktaş’ta birinci yılımda kupa kazandık, ligde iki kere ikinci olduk. O vakitler ligi Fenerbahçe ve Galatasaray domine ediyordu. Lakin benim için o periyot düzgün geçti. Çok fazla oynadım, düzey epeyce uygundu. Sanırım en âlâ performansımı Türkiye’de gösterdim. Bir futbolcu kendisini yalnızca oynayıp geliştirebilir, ben de o devirde çok fazla oynadım ve kendimi geliştirdim” değerlendirmesini yaptı.

Son olarak Türkiye’de stadyumlardaki atmosfer sorulan Manuel Fernandes, “Türkiye’de dolu bir stadyumda oynamak bir futbolcunun yaşayabileceği en güzel şeylerden biri. Türkiye’de stadyumlar her vakit dolu ve beşerler 24 saat futbol konuşuyor, futboldan diğer bir şey yok. Biz de Portekiz’de futbola çok ehemmiyet veriyoruz lakin bu Türkiye’de daha fazla. Bir kezinde küçük bir kulüp olan Manisaspor’a karşı oynadık, stadyumun en az üçte ikisi yeniden doluydu” kelamlarını sarf etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Manuel Fernandes’ten Beşiktaş kelamları: Düzey epey düzgündü için yorumda bulun

    Manuel Fernandes’ten Beşiktaş kelamları: Düzey epey düzgündü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Manuel Fernandes’ten Beşiktaş kelamları: Düzey epey düzgündü için ilk yorumu yapabilirsin.