Manzaralar ortaya çıktı! Bayraktar TB2’yi kopyaladılar

Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilen Dubai Airshow kapsamında BAE’ye ilişkin yeni kurulmuş birçok savunma şirketi eserlerini görücüye çıkardı. 2 yıl evvel kurulan EDGE GROUP da BAE’nin savunma sanayi atılımının en büyük şirketlerinden birisi. Firma yeni geliştirdiği SİHA’da büyük oranda Bayraktar TB2’yi benzemesi dikkat çekti.

EDGE GROUP, Dubai Airshow’da Bayraktar TB2’ye epeyce benzeyen “Reach-S” isminde taktik insansız hava aracını tanıttı. Reach-S S/İHA, 4 adet MAM-L gibisi Desert Sting-16 lazer güdümlü bomba taşıyabiliyor.

Teknik özellikleri bakımından ise Bayraktar TB2’nin birinci üretim modellerine çok yakın. İşte özellikleri, 600 kg kalkış tartısı, 120 kg yararlı yük, 80 knot seyir suratı, 19.000 feet azamî irtifa, 24 saat havada kalış mühleti, 200km LOS bağlantı menzili, 12 metre kanat açıklığı, 5.5 metre uzunluk.

ÜST SEVİYE PERFORMANSA SAHİP!

Ukrayna Devlet Araştırma Enstitüsü Bayraktar TB2 için “Modern savaş şartlarında, harp kabiliyeti mükemmel” tabirini kullandı. Enstitü, Türk SİHA’sının üst seviye performansa sahip olduğu yorumunda bulunmuştu.

Ukrayna Devlet Araştırma Enstitüsü, Bayraktar TB2 ile ilgili test sonuçlarını açıkladı. Enstitü Bayraktar TB2 için “Savaş kabiliyeti mükemmel” sözlerini kullanmıştı.

TEST SONUÇLARI BAŞARILI

Ukrayna Askeri Kuvvetleri ile birlikte yürütülen testlerde, Türk SİHA’sı farklı çağdaş elektronik savaş mahzurlarına tabi tutulmuştu. Testler için “Olağanüstü derece başarılı sonuçlandı” denilmişti.

Bayraktar TB2’nin, global ölçekteki elektronik savaşlarda, üst seviye performansa sahip olduğu vurgulanmıştı. Türk SİHA’larının her duruma ahenk sağladığı açıklanmıştı.

NATO TATBİKATI’NDA KULLANILMIŞTI

Ukrayna geçen günlerde, Türkiye’den satın aldığı insansız hava araçlarını NATO’nun Karadeniz’de başlattığı Deniz Meltemi 2021 Tatbikatı’nda kullanmıştı. Bayraktar TB2’lerin Roketsan’ın ürettiği son teknoloji ‘mini akıllı mühimmat’ yüklü olması dikkat çekmişti. .

 

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Manzaralar ortaya çıktı! Bayraktar TB2’yi kopyaladılar için yorumda bulun

    Manzaralar ortaya çıktı! Bayraktar TB2’yi kopyaladılar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Manzaralar ortaya çıktı! Bayraktar TB2’yi kopyaladılar için ilk yorumu yapabilirsin.