Marcus Rashford, maruz kaldığı ırkçı saldırılara cevap verdi: “Kimliğim nedeniyle asla özür dilemeyeceğim”

İngiltere Premier Lig gruplarından Manchester United’da forma giyen Rashford, olağan müddeti ve uzatmaları 1-1 sona ermesinin akabinde penaltılar sonucu 3-2 mağlup oldukları final maçının akabinde toplumsal medyada maruz kaldığı ırkçı akınlara, Twitter hesabından karşılık verdi.

Maç sırasında penaltıyı kaçırdığı için büyük keder duyduğunu vurgulayan Rasford, “Bütün ekip arkadaşlarımı yüzüstü bırakmış üzere hissettim. Bunun için çok üzgünüm. Maçtaki performansım sonrası bütün gün devam eden tenkitlerle sıkıntım yok. Penaltı vuruşum gereğince âlâ değildi, daha uygununu yapabilirdim, kabul ediyorum. Lakin kökenim ve kimliğim nedeniyle asla özür dilemeyeceğim.” sözünü kullandı.

İngiltere Ulusal Kadrosu’nun formasını giymekten gurur duyduğunu belirten 23 yaşındaki futbolcu, “Bu formayı giydiğim için, beni destekleyen ailemin yanı sıra on binlerce İngiliz taraftarın da memnunluk duyduğunu biliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, İngiltere’nin Manchester kentinde İngiliz futbolcunun fotoğrafının yer aldığı bir duvara, İngiliz taraftarlarca fizikî akında bulunuldu. İngiliz emniyeti, olay hakkında soruşturma açtığını duyurdu.

Maçta İngiltere’nin son üç penaltısını kaçıran Rashford, Jadon Sancho ve Bukayo Latife hakkında çok sayıda toplumsal medya kullanıcısı tarafından hakaret içerikli yorumlar paylaşılmasının akabinde UEFA ve İngiltere Futbol Federasyonu, yaşananları kınamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Marcus Rashford, maruz kaldığı ırkçı saldırılara cevap verdi: “Kimliğim nedeniyle asla özür dilemeyeceğim” için yorumda bulun

    Marcus Rashford, maruz kaldığı ırkçı saldırılara cevap verdi: “Kimliğim nedeniyle asla özür dilemeyeceğim” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Marcus Rashford, maruz kaldığı ırkçı saldırılara cevap verdi: “Kimliğim nedeniyle asla özür dilemeyeceğim” için ilk yorumu yapabilirsin.