MasterChef’te enteresan anlar! Görkem’in tabağından çıkan modül şefleri şaşırttı

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın heyet üyelikleri yaptığı MasterChef Türkiye’de haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu oynandı. 17 Kasım Çarşamba akşamı yayınlanan yeni kısımda; kırmızı ve mavi kadro, altı Balkan ülkelerine has yemekleri yaparak yarıştı.

BALKAN YEMEKLERİ YAPILDI

Şeflerin istediği yemekler, Hırvatistan’dan brudet, Arnavutluk’tan elbasan tava, Bulgaristan’dan tikvenik, Bosna Hersek’ten ascinica, Makedonya’dan tavçe gravçe ve Romanya’dan papanaşi oldu.

GÖRKEM’İN TABAĞINDAN ÇIKAN KESİM ŞAŞIRTTI

45 dakikalık müddetin sonunda şefler, grupların yemeklerini tatmaya başladı. Lakin Danilo Zanna’nın ağzına, tattığı yemekten çıkan bir modül geldi. Görkem’in hazırlığı yemekten çıkan parçayı gösteren Zanna, bunun ne olduğunu sordu.

ŞEFLER İNCELEDİ, KARAR VERDİ

Yarışın heyet üyeleri, kırmızı kadronun yemeğinden çıkan kesimin plastik olmasından şüphelendi. Ancak parçayı güzelce inceleyen şefler, karidesin uygun temizlenmediği için kıkırdağının yemekte kaldığı fikrine vardılar.

KAZANAN EKİP

Öte yandan heyet üyeleri, tadım sonunda; elbasan tava yemeğini ise iki ekibin da yeterli yapamadığını açıkladı ve değerlendirmeye almadı. Gecenin sonunda 3-2 skorla kazanan mavi kadro oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı kadro, bir defa daha mutfağa girdi. Ferdî olarak çaba ettikleri oyunda şeflerin istediği yemeği en uygun formda yapmaya çalıştı. Verilen eserlerle en uygun yemeği yapan Dilara, ferdî dokunulmazlığı kazandı.

POTAYA GİDEN İSİMLER

Azize ve Pelin’in eleme potasında olduğu MasterChef’te; Dilara’nın seçtiği Tahsin, üçüncü eleme adayı oldu. Kurulda en çok ismi yazılan Sergen ise haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MasterChef’te enteresan anlar! Görkem’in tabağından çıkan modül şefleri şaşırttı için yorumda bulun

    MasterChef’te enteresan anlar! Görkem’in tabağından çıkan modül şefleri şaşırttı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MasterChef’te enteresan anlar! Görkem’in tabağından çıkan modül şefleri şaşırttı için ilk yorumu yapabilirsin.