Mecnun Otyakmaz: ‘Güçlü bir ekibi yendik, mutluyuz’

 Spor Toto Harika Lig’in 34. haftasında Alanyaspor ile alanında karşı karşıya gelen ve alandan 1-0 galibiyetle ayrılan Sivasspor’da Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, müsabakanın akabinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Lider Otyakmaz, “Her iki grup da kupa maçının yorgunluğu ve geriliminden ötürü çok yeterli futbol ortaya çıkartamadı. Buna karşın Alanya üzere güçlü bir kadrosu yenmek bizi memnun etti. Taraftarımızın az da olsa yüzlerini güldürdük diye düşünüyorum. Bayramdan sonra kupada Alanyaspor ile rövanş müsabakamız var. Bir avantaj elde ettiğimizi söyleyebilirim lakin Alanya topa çok hakim olan ve de tehlikeli bir kadro. Şimdi çeşidi atlamış sayılmayız. Çok önemli bir biçimde çalışıp, tedbirlerimizi alıp, avantajımızı değerlendirip finale yükselmek istiyoruz” dedi.

“Taraftarımıza özel bir davetimiz olacak”
Alanyaspor ile Türkiye Kupası yarı final rövanşında taraftar için özel bir davetlerinin olacağını belirten Otyakmaz, “Taraftarımızın takviyesini bu maçta hissetmemiz lazım. Alacağımız bir galibiyetle ve geçerli bir sonuçla ekibimiz finale yükselecektir. Taraftarımızı stadyumda görmek, onlarla kaynaşmak ve o itici gücü yanımızda hissetmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Halen tasa yaşıyoruz”
Bir gazetecinin ‘Son çıkan spor yasası ile ilgili neler söylersiniz?’ biçimindeki sorusuna Otyakmaz, “Futbolu yeni bir kanunla dizayn etmeye muhtaçlık vardı. Ancak bizim kıymetli tereddütlerimiz var. Her ortamda lisana getirmeye çaba ettik. Kimi devirlerde yanlış anlaşıldık. Taleplerimiz pek ilgi görmedi diye düşünüyorum. İnşallah UEFA’dan, FİFA’dan bizimle ilgili olumsuz bir şey olmaz. İnşallah şimdi resmi gazetede yayınlanmadan bir kadro değişiklikler yerine gelir. En azından bu korkular başımızdan yok olur diye düşündük. Artık gerçekten yönetici bulmakta zorlanacağız. Biz bu risklerle, bu ortamda kimse kendi gelirlerini, çocuklarının rızıklarını tehlikeye atmaz. Yönetici bulmakta zorlanacağımızı söylemiştik ve bu derdimizi hala yaşıyoruz. Ancak kesinlikle düzenlemeler kesinlikle getirilecektir. Umarım o tereddütlerimiz ortadan kalkar ve harika bir yasa ile yolumuza devam ederiz” karşılığını verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Mecnun Otyakmaz: ‘Güçlü bir ekibi yendik, mutluyuz’ için yorumda bulun

    Mecnun Otyakmaz: ‘Güçlü bir ekibi yendik, mutluyuz’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mecnun Otyakmaz: ‘Güçlü bir ekibi yendik, mutluyuz’ için ilk yorumu yapabilirsin.