Messi’nin Barcelona’dan ayrılış nedeni açıklandı

21 yıllık Barcelona mesleğini sonlandırarak dönem başında Paris Saint-Germain’in yolunu tutan Lionel Messi, Katalan taraftarları kedere boğmuştu. Arjantinli yıldızın ekipten ayrılış sürecine ait Barça cephesinden çarpıcı bir açıklama geldi.

“ONU BİR YIL EVVEL GÖNDERSEYDİK BİRAZ PARA KAZANIRDIK”

NTV Spor’un AS gazetesinden aktardığı habere nazaran; iş insanı ve Laporta idaresindeki Barcelona’nın finansörlerinden Jose Elias, Messi’nin ayrılık nedenlerini sıraladı. Elias, “Barcelona’da yeni bir grup kurmamız gerekiyordu ve Messi varken bunu yapamazdınız. Barcelona’da olmayacak yaştaydı. Messi’nin sonu belirliydi. Geçen yıl olmasa bu yıl ayrılacaktı. Onu bir yıl evvel gönderseydik biraz para kazanırdık” dedi.

Jose Elias’ın açıklamalarının devamı şöyle:

“BU HAYATIN KANUNU”

“Barcelona’yı yine kazanan bir grup yapmak için Messi sonrası bir proje hazırlamak gerekiyordu. Bir noktada karara varılmalıydı. Bu hayatın kanunu. Messi, Barcelona’da devam etmediği için değil, bir döngüyü bitirmek üzere olduğu için ağladı.”

“MESSI’YE PARA YETİŞTİRMEK İÇİN DEVEYE HENDEK ATLATIYORDUK”

Messi’nin Barcelona’da devam etmemesinin üç nedeni vardı. Birincisi kulübün maaş tertibiydi. Maaş kesintileriyle yüzleşmek zorunda kaldı. İkincisi ona verecek paramız yoktu. Messi’ye para yetiştirmek için deveye hendek atlatıyorduk. Üçüncüsü de yeni bir kadro ve vizyon yaratmalıydık. Messi varken yapamazdık.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Messi’nin Barcelona’dan ayrılış nedeni açıklandı için yorumda bulun

    Messi’nin Barcelona’dan ayrılış nedeni açıklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Messi’nin Barcelona’dan ayrılış nedeni açıklandı için ilk yorumu yapabilirsin.