Mesut Özil: ‘Galatasaray derbisini kazanacağız’

Galatasaray maçı için heyecanlı olduklarını belirten Mesut Özil, “Güzel bir maç olacak. Ekip olarak hazırlanıyoruz, hazırız da.  Biz orada 3 puanı almak için elimizden geleni yapacağız” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY DERBİSİ ZİRVEDİR”
“Kariyerinde Galatasaray derbisini nerede görüyorsun” sorusuna yıldız oyuncu, “Tabii en üst tepe. Zira küçük yaştan beri Fenerbahçeliyim. Derbileri seyretmekle büyüdük. O yüzden pazar günü birinci 11’de olursam, Allah bana nasip ederse, derbide olacağım. Heyecanlıyım, memnunum. İnşallah hoş bir maç olur. İnşallah orada 3 puanı alacağız” cevabını verdi.

“KAZANDIĞIMIZDA ÇOK SEVİNİRDİK”
Çocukken izlediği derbi maç ortamlarını anlatan Özil, “Ya meskende aileyle ya da Almanya’da kahvehanelere giderdik. Orada karışık bir atmosferde izlerdik. Yarısı Fenerbahçeli, yarısı Galatasaraylı olurdu. Biz alışılmış Fenerbahçe’yi desteklerdik. Kazandığımızda da çok sevinirdik, memnun olurduk” dedi.

“BU FORMAYI GİYMEK HER VAKİT HAYALİMDİ”
“Fenerbahçe formasıyla oynamak sana neler hissettiriyor” sorusuna cevap veren Mesut Özil, “Çok gurur verici. Bu çubuklu formayı giymek her vakit hayalimdi. Allah nasip etti. Dediğim üzere çok memnunum. İnşallah bu dönem da grubuma yardım edebilirim. Ekip olarak gayelerimiz var. Kendi hedeflerim de var: Bu ekibe alanda en uygun halde yardım etmek. İnşallah başarırız. İnşallah dönem sonunda da grup olarak amaçlarımıza ulaşırız“ diye konuştu.

“İNŞALLAH HAZIR OLUP, GALATASARAY’I YENECEĞİZ”
Çok motive olduklarını belirten Özil, “Birkaç futbolcu eksik. Ulusal kadrolardan yarın geri dönecekler. Hazırlıklara devam ediyoruz.  Geçtiğimiz günlerde çok çalıştık. Ekip olarak çok motiveyiz. Alanda esasen muhakkak oluyor, herkesin morali yüksek. Maç heyecanı var. Dediğim üzere hazırlıklar çok çok düzgün gidiyor. Pazar günü inşallah hazır olup, Galatasaray’ı da yeneceğiz” yorumunu yaptı.

“HERKES DERBİNİN FARKINDA”
Derbi havası için ise Mesut Özil, “Evet, bir de şu gerçek var. Herkes biliyor. Pazar günü çok çok kıymetli bir maç. Yalnızca bizim için değil, topluluğumuz için de. Herkes derbinin farkında. Alanda ve egzersizde herkesin o hırsı belirli oluyor. Pazar günü en âlâ biçimde çıkarak, maçı kazanmaya gidiyoruz” tabirlerini kullandı.

“TARAFTARIMIZ HER VAKİT BİZE GÜVENSİN”
Mesut Özil son olarak sarı lacivertli taraftarlar için özel bir parantez açarak şunları söyledi: “Onlar her vakit bize güvensin. Bize takviye olsunlar ve sahip çıksınlar. Ekip olarak onlara gereksinimimiz var. Onların dayanağıyla, dualarıyla inşallah; dönem sonunda da amaçlarımıza ulaşırız. Biliyoruz, sıkıntı devirden geçiyoruz lakin biz kadro olarak da oradan çıkmasını biliriz. Dua edin. Biz ekip olarak hazırız. Pazar günü topluluğumuza da inşallah bu 3 puanı ikram edeceğiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mesut Özil: ‘Galatasaray derbisini kazanacağız’ için yorumda bulun

    Mesut Özil: ‘Galatasaray derbisini kazanacağız’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mesut Özil: ‘Galatasaray derbisini kazanacağız’ için ilk yorumu yapabilirsin.